PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Kritické myšlení / Kritické myšlení 2007
Autor Zpráva
Imperator
# Zasláno: 20 Úno 2008 11:07


Zdravim a zajimalo by me, jak jit na ulohy z lonskych TSP, subtest kritické myšlení...Pripadaji mi totiz uplne na hlavu a nemam moc jasno, jak na ne jit...diky za radu

Anonymní
# Zasláno: 21 Úno 2008 10:34


Imperator
Ahoj, ja jsem na ne taky jenom koukala a v zaveru je asi necham az uplne na konec, nebo i uvazuji o tom, ze je necham uplne. Protoze za tipovani se ted odecitaji body, takze nevim, no... Asi je uplne vynecham a budu se soustredit na ten zbytek;)

Imperator
# Zasláno: 23 Úno 2008 15:23


myslite, ze bude to kriticke mysleni typove podobne jak loni?? anebo ten subtest zas uplne zmeni???

dominikka6886
# Zasláno: 26 Dub 2008 20:54


cau, mate aj ine otazky ako z roku 2007?

lulamae
Člen
# Zasláno: 26 Dub 2008 21:05


dominikka6886
ako "ine otazky" ?

woland
Administrátor
# Zasláno: 26 Dub 2008 22:33


Zde jsou všechny použité testy...
http://www.muni.cz/study/admission/tsp

Když si prohlédnete Kritické myšlení napříč jednotlivými ročníky, zjistíte, že v případě tohoto subtestu jde o dost nevyhraněný oddíl. Osobně ale čekám jakýsi mix mezi ročníkem 2007 a předchozími. Faktografická záležitost to ale asi stále bude...

Osobně doporučuji svým studentům kulturní přehled a kritické myšlení z přípravy naprosto vynechat: jen se informativně mrknout a hotovo.

Věnujete-li 100 hodin přípravě na tyto dva oddíly, projeví se to sotva jedním, dvěma body, pokud tentýž čas věnujete numerickému, symbolickému nebo analytickému myšlení a úsudkům, přínos bude řádově větší.

(Pro ekonomy: člověk má dělat to, kde je největší mezní užitek :-) )

woland
Administrátor
# Zasláno: 27 Dub 2008 23:14 | Změnil/a: woland


Jeden kolega dal tip, že by se tam možná mohlo vyskytnout něco jako vyvozování z krátkých textů (asi takové jaké mívá Scio v analytickém oddíle), což by nemuselo být špatné - aspoň by to konečně trošku naplnilo název... Ale težko říci, co zase vytvoří ;-)

Witch.child
# Zasláno: 22 Led 2009 14:46


woland
To by bylo hezké, v mých nočních můrách se už měsíc promenádují bubáci vyžadující průměr Newtonova jablka, načež mě nařknou z nekritického myšlení.

Dívala jsem se na TSP z minulého roku a to, co jsem našla, nemělo s kritickým myšlením, až na pár výjimek, téměř nic společného. Šlo spíše o vědomostní test, kdy člověk, který o daném oboru ví tolik, kolik průměrný student gymnázia, má šanci jedna ku třem, že se trefí.

woland
Administrátor
# Zasláno: 22 Led 2009 18:24


Witch.child
Jak jsem už psal v "sousedním" příspěvku, není vhodné tomu oddílu přikládat přliš velký vliv a věnovat mu příliš velkou pozornost...

sonazizkova2
# Zasláno: 7 Dub 2009 20:27


ahoj všichni, kteří máte odvahu a zkoušíte zdolat TSP v Brně, jsem žákyní pana profesora Grulicha, který a to prosím zveřejnit, výborně přednáší základy výrokové logiky, takže doufám, že nebudu mít okno a při přijímacím řízení oddíly analytického myšlení a úsudky zvládnu bez ztráty květiny. Narazily jsme však při poslední přednášce na problém s oddílem "Kritické myšlení", přiznám se, že jsem hodně z otázek věděla jen díky tomu, že jsem se s dcerou musela učit většinu předmětů protože jí školní výklad nestačil a třeba výraz slapové jevy byl uveden jako kuriozita pod čarou, jako oživení výuky již někdy v učebnici přírodovědy pro základní školy. Přiznávám bez obalu, že jsem v rámci svého poněkud zvrhlého smyslu pro humor navrhla spolužákovi aby pročetl všechnu podobnou dostupnou literaturu, takže chudák zřejmě dospěl k závěru, že jsem se úplně zbláznila, nebo něco na ten způsob. Souhlasím tedy s wolandem, vím- nevím, nechám a jdu dál, protože lidské vědění je už teď nesmírně obsáhlé a zkoušet se naučit vše je nemožné, jen by mě zajímalo kolik lidských životů by bylo třeba k získání alespoň základního ze všech oborů.

Martys
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2010 12:30


Kritické myšlení má za úkol nás úplně zblbnout. Negativní autoři to tak napsali debilně :)

Ismahril
Člen
# Zasláno: 2 Úno 2010 17:31


Já bych řekl, že kritické myšlení má oddělit racionálně vyhlížející uchazeče, od těch, co to jdou odtipovat ... radím 100% nechat na konec jestli zbude čas .. já jsem z něj nevyplnil ani jeden příklad a stejnak jsem měl percentil 99,5 :) .. no stress.. :)

Anonymní
# Zasláno: 2 Úno 2010 18:10


Ismahril
A můžu vědět jak ses připravoval? Jakou bys nám, co se na TSP teprve chystáme, dopuručil taktiku? :-P

Ismahril
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2010 12:27


for Anonymní 2 Úno 2010 18:10:
připravoval?? .. proletěl jsem si tyhlety stránky, to je vše .. myslím si, že to jsou Testy studijních PŘEDPOKLADU, takže buď to v sobě mám, nebo nemám .. říkám no stress ... jinak poměr odečítaných bodů k poměru možných získaných bodů je celkem v pohodě, takže jestli se rozhodujete mezi dvěmi možnostmi, tak bych určitě tipnul .. no, já jsem teda moc tipovat neměl důvod no .. :D .. v pohodě a na kritický oddíl kašlete ... počítat body za určitě správně označené příklady a až jich bude dostatek (cca 35 stačí snad na všecky obory), tak už len rozmýšlet a kontrolovat... :)

Anonymní
# Zasláno: 3 Úno 2010 12:48


Ismahril
Myslím ale, že letos bude na percentil 90 potřeba alespoň 40 bodů, zvyšuje se totiž čas...

Ismahril
Člen
# Zasláno: 3 Úno 2010 12:57


for Anonymní 3 Úno 2010 12:48:
Ehmm .. a čas nějak výrazně ovlivní tvé studijní předpoklady? .. No možná tam nasekáš ještě více chyb, rptoože budeš mít tendenci odpovídat na více otázek ... čas nehraje vůbec žádnou roli .. no stress.. :)

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio