PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2014 / Právo
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 02:05


Potřebuji poradit. Studuji 2 obory. Teď jsem delší dobu nemocná. Nechci žádat školu a nějaké výjimky...vím, že to nemá cenu :) Jde o opakující se angíny..nic vážného, jen je to dlouhodobé a narušuje mi to plány.
Jeden z mých oborů je Právo. Jsem v prváku. Když bych teď nechala propadnout 2 předměty z Práva (nestarala bych se o splnění zápočtu, a následující zkoušku z 1 z nich - vše v podzimním semestru) => můžu si předměty bez problému zapsat na další podzimní semestr (pokud se nevyučují na jaře)?
Jde mi o ztracené kredity. Existuje na MUNI nějaký limit či co, kolik můžu za dobu ztratit kreditů? Kámoška v Praze mohla ztratit za studium 20 (propadlé na neúspěšně absolvované).
Myslíte, že dělám hloupost? Nestíhám nic pořádně řešit kvůli nemoci a snažím se zredukovat školu, abych měla úspěšný jiný obor, na kterém mi víc záleží, ale taky si nechci nějak pohnojit Právo do budoucna.
Co mi, PROSÍM,poradíte?

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 07:10


Máš špatnou terminologii...
Nejsou to "ztracené kredity".
Předměty na PrF se vyučují většinou pouze v konkrétní semestr (stačí otevřít anotaci předmětu - tam vidíš, kdy se předmět vyučuje) - takže opakovaný zápis příští podzim.

Bude to neúspěšně absolvovaný předmět, který se ti opakovane zapíše příští podzim a pak jej musíš splnit (jinak tě vyhodí).

"propadlé kredity" je možné aplikovat pouze na volitelné předměty, a tam je limit 10 % z celkové kreditové hodnoty studia, co pri Mgr. programu dělá 30 kreditů za studium.

Kdybys dala alespoň zápočty všechny, tak zkoušky se vypisují i v jarním semestru (květen-červen), je to specialita PrF. Takže by se předmět dal splnit dřív, než v opakovaném zápisu.

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 14:35


Děkuji. Právě přemýšlím, že zkusím aspoň ty zápočty. Máš pravdu.

Jen se chci ještě zeptat - je nějaký "mezní" termín pro získání zápočtu? Nevím, jestli se vyjadřuji správně..tedy jestli je nějaký datum do kdy může vyučující dávat zápočty a pak už ne (např. odevzdávání seminární práce, pokud vyučující nestanoví přesný termín pro odevzdání, ale spoléhá se na to, že studenti ví, že musí odevzdat např. do x.12.2014,což by byl datum stanovený Prf). Nic takového jsem v harmonogramu nenašla.

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 16:28


Co si matně pamatuji, tak termín pro získání zápočtu byl vždy do skončení zkouškového období toho semestru ve kterém máš zapsaný předmět. Tedy do 13.2.2015.

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 16:30


Jo a ještě, pokud ti dělá problémy dostavit se na zápočet v řádném termínu, tak ti doporučuji se vždy osobně domluvit s učitelem na jiném termínu. Zápočty by si mohla tedy absolvovat i v únoru :) U nás na školy se vždy snaží vycházet vstříc.

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 16:37


Pokud by si ještě potřebovala s čímkoliv poradit, klidně mi napiš na harvey-spector@email.cz. Jsem v 5. ročníku :)

Anonymní
# Zasláno: 24 Lis 2014 21:03


Co si matně pamatuji, tak termín pro získání zápočtu byl vždy do skončení zkouškového období toho semestru ve kterém máš zapsaný předmět. Tedy do 13.2.2015.

To je ale pouze ideální stav.
Zápočty se typicky získavají pouze v prvních 2-3 týdnech zkouškového/zápočtového období.
Vono ne každého vyučujícího baví se crcat s termínama repetentů do poloviny února (ani to není jejich povinnost)

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio