PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2013 / Skandinávská studia
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
lulamae
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:33


Bartolomej
No, imho to bude tento rok viac, než 9 :D

Ale podľa cca 5 ľudí z fóra sa nedá nič posudzovať. Ten percentil medzi prijatými nie je rozdelený nejak lineárne.
Tam môže byť pokojne frajer s 90 (jeden), potom dlho nič, potom jeden s 80, potom jeden so 70, potom dvaja so 60, 5 s 50, a ten zvyšok môže byť roztrúsený úplne inak...

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:38


Tak jo, snad... děkuji za snahu snížit mé deprese :) a taky si říkám, že když někomu stojí za to jít na toho fórum, tak asi bude mít skutečně o studium zájem, tím se trochu uklidňuji

Anonymní
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:38


Ten nizky percentil vysvetlis jednoduse - proste nebylo vic lidi s vyssim percentilem, kteri zaroven uspeli u oboroveho testu. U jazyku obecne je to casty jev...oborovy test hodne lidi vyradi (a jak rika Lulamae , je pak uplne jedno, ze ma nekdo percentil napr.99, kdyz nezvladne OT).

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:52


Mě jde spíše o chápání celého systému, který je dle mě nastaven špatně, když se někdo našprtá na oborový test, aniž by měl předpoklady ke studiu(což dle mě, s prominutím, člověk s percentilem 9 příliš nemá)pak jaký má smysl studium, a celý proces přijímacího řízení? Takovýto způsob výběru uchazečů mi jednoduše hlava nebere...

lulamae
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:56


Bartolomej

Ono, zrovna Skan má odborný test skutočne odborný a podrobný, na ktorý nie je až tak ľahké sa prosto "našprtať" (esej, motivák, test, rozprávanie...)

A poznám decká, čo prvý rok dali TSP v rozmedzí 5-30 a nie sú to idioti. Stres a skutočne zlé rozplánovanie ("vlani stačilo 30 bodov na 90, takže keď mne stačí percentil 50, tak mi stačí aj 20 bodov...") robí svoje. Na ďalší pokus mal chalanisko 94 :)

Anonymní
# Zasláno: 7 Čen 2013 22:58


Popravde znam nekolik lidi s obdobne velkym percentilem a jsou to chytri lide, nemaji se studiem problem, ale bud tehda byli silene nervozni nebo proste meli spatny den (z ruznych duivodu). TSP uznavam velmi, ale take musi clovek brat v potaz, ze je to jeden moment a nekdy ten moment neprijde v dobrou dobu a holt to dost pokazis.

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 7 Čen 2013 23:20 | Změnil/a: Bartolomej


dobrá, plně respektuji Váš názor, a sám znám plno takových lidí, řekl bych sociálně až nadprůměrně inteligentních, co se jim nezadařilo, ale když si uvědomíte, že někdo má na pajdáku kolem 2 percentilů, s odpuštěním, to ani v největším stresu někdo, kdo má zvládnout studium VŠ takto nenapíše, zajímala by mě statistika lidí, co mají percentil do 10 a dokončili úspěšně studium...
aby jste to nepochopili špatně, nekritizuji lidi, co se jim TSP nepodařily, pro mě osobně výsledky TSP nejsou ani zdaleka měřítkem intelektu, jen se zamýšlím nad tím, zda-li je přijímací systém na FF nastaven zcela správně...

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 00:36


podle mě taky není, ale jak vymyslet něco, co bude "zcela správně"...
jinak můžu poprosit o odkaz, kde je, že se tento obor otevírá pouze jednou za dva roky? děkuji

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 03:19


Lepsi odkaz teda ted po ruce nemam, ale dle .pdf prijeti z 2012 a 2011 atd. vidis hned, ze jeden rok je Skan a druhy Norsky jazyk a literatura, stridaji se.
http://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zp ravy/podminky/

Na strankach univerzity (informace k oboru) si tu informaci jiste sam/a overis snadno a rychle.

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 10:50 | Změnil/a: Bartolomej


.

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 10:54


zcela správné řešení asi neexistuje, cestou vpřed by však, podle mě, bylo určení minimální percentilové hranice u všech oborů, např. 30, což by zaručilo ,podle mě, že by se na tsp všichni úplně nevykašlali a možná by pak i sama fakulta byla vnímaná v lepším světle než teď, když se někdo podívá na percentil posledního přijatého a vidí např. 5, tak to asi udělá dojem že fakulta není valné kvality...

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:06


Podle percentilu hodnotis fakultu? Ojeje, ty percentily se lisi dost obor od oboru a za druhe, to nic nevypovida o urovni fakulty (ani oboru) to,ze nabere koho muze, spis si zjisti kolik tam pak dostuduje a jake to ma reference jako obor sam o sobe. Je vylozene kratkozrake posuzovat kvalitu dle poctu prijatych a jejich percentilu.

lulamae
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:17


zcela správné řešení asi neexistuje, cestou vpřed by však, podle mě, bylo určení minimální percentilové hranice u všech oborů, např. 30,

Taká ESF má hranicu stanovenú roky na hodnote 33.
No offense, ale že by to produkovalo o toľko kvalitnejších absolventov.

Treba si uvedomiť, že je to _percentil_. Nie absolútne číslo, nie bodovoý zisk z testu. Percentil.
Vždy bude niekto s nulou, a vždy bude niekto so 100.

Ad absurdum.
Test bude za max. 70 bodov.
Istá skupina dosiahne plný počet, 70, budú ohodnotení percentilom k 100 (90-100).
Potom bude stred, 60-69 bodov, kde bude prevažná časť uchádzačov.
A následne "odpad", ktorý dosiahne percentil nad 0, do cca 10, pretože bude mať "len" 50 bodov (čo bude najnižšia dosiahnutá hodnota).

O čom to vypovedá?

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:19 | Změnil/a: Bartolomej


Podle percentilu hodnotis fakultu?

píší snad někde, že to dělám já, že posuzuju podle TSP??? možná si to přečti ještě jednou a pak uznáš, že nikde nepíšu že to posuzování podle toho je můj případ, jen jak mám možnost se o tom bavit s ostatními tak, bohužel, mají tendenci dělat závěry, že tam může studovat, s prominutím, každej blbec atd...co se snažím říct je že pro mnoho lidí právě percentil posledního přijatého je známkou kvality fakulty, i když to tak samozřejmě není ;)

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:27


lulu nic nechápe a nesnáší,když ji nikdo nechápe,to se pak kraví

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:30


Má ale připomínky k tématu a mě slušná výměna názorů nevadí, navíc poradí a má přehled, a můžu se zeptat, zda-li jsi se účastnil/a oborového testu???

lulamae
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:35


Bartolomej
Ono, zjednodušné chápanie mnohých vecí väčšinou obyvateľstva, nech ťa necháva pokojným. Inak sa zblázniš.

Ako vyššie napísal anonym ešte včera v noci, najmä pri odboroch s OT môže byť percentil posledného prijatého realtívne nízky. Ale ten sa musel prebiť práve cez OT (kde je hranica pevne stanovená). A zrejme tak poraziť aj tých, čo TSP napísali o niečo lepšie, ale nemali potrebné vedomosti, aby splnili hranicu v OT (úprimne, väčšina odborov ju má na 50-60 bodov zo 100, čo nie je nijak extra výkon).

Bartolomej
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 11:46


Pak však musíš vzít v potaz také fakt, že obtížnost jednotlivých oborových testů není stejná, takže sumarizovat nelze. A jak sama píšeš, když to dle tebe není extra výkon, neměly by tím kontrolním mechanismem pro přijetí být právě TSP??

lulamae
Člen
# Zasláno: 8 Čen 2013 12:06


Bartolomej
Nelze, to je pravda.

O podobe, forme, a vhodnosti prijímacích skúšok sa vedú polemiky roky...
Na druhú stranu - stále je to len číslo z percentilu z testu. Naozaj to nemusí nič hovoriť o motivácii uchádzačov, o ich vhodnosti pre konkrétne štúdium (to je zas druhá polemika, či je TSP vhodné, a ak áno, pre aké fakulty, tam nechcem zabiehať) a pod.

To, že má niekto výsledok 10-30 neznamená apriori, že je idiot, nikdy nevyštuduje, a nebude školu zvládať, pretože na to nemá predpoklady.
Poznám mnoho šťastných študentov rôznych odborov skrz celú MU, s celým spektrom percentilu, ktorí tú školu zvládajú bez problémov. A poznám kopec ľudí z ESF a PrF (objektívne vyššie percentiloé požiadavky), ktorí to prosto nezvládajú.

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 12:14


lulamae
. A poznám kopec ľudí z ESF a PrF (objektívne vyššie percentiloé požiadavky), ktorí to prosto nezvládajú
Máš pravdu. Na tsp se naučili, ale v době studia na škole je pro ně problém učit se dlouhodobě. Tsp bylo jakoby nárazové učení... Studium dlouhodobé...

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 14:52


podle mě rozdíl je v tom, že na tsp se nedá tak úplně naučit (spíš připravit - a v tom je rozdíl), kdežto na škole, třeba právě na právech, se vyžaduje, aby měli studenti v hlavě milion informací, které se prostě naučí nazpaměť - a to ne každému vyhovuje, i když "předpoklady ke studiu" má vynikající :)

jinak zpět k tématu - překládali jste z aj nebo nj? a do té četby jste psali jen stručnou charakteristiku, nebo i +- obsah?

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 16:47


Ja jsem prekladala z anj, nemcinu bohuzel neovladam vubec. Jinak k te cetbe, ja jsem psala hlavne ve strucnosti obsah a pripadne nejaky vyrazny prvek toho dila - napr. caste protinani romanticke fantazie a tvrde reality , reseni sporu vedy a etiky atd.. (Akorat teda me vysplouchli s tim poctem, v pozadavkach bylo nejmene sedm knih si nacist a pak tam bylo jen pet kolonek a to se nedela! =D)

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:09


Jo, to jsem také byla zaražená, myslela jsem, že když nejméně sedm knih, bude tam aspoň osm kolonek :D jinak jsem psala zkráceně obsah, tak snad mi za to taky dají nějaký bod
A překládala jsem z nj a když jsem nevěděla slovíčko, koukla jsem to anglického textu

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:25


Myslíte, že to bude hodnoceno bodově jinak (anglickýXněmecký)překlad? asi ne že, pak to vidím jako risk celkem, jestli umíš lépe anglicky...

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:44


19:25
Co pořád řešíš? Stejně tě nevezmou.

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:47


Doufám, že s tvojí schopností asertivně jednat, inteligencí houpacího koně a schopností sociálně cítit tebe taky ne...

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:52


tebe taky ne...
Polib mi prdel

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 19:53


a je to potvrzené :D

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 20:00


a je to potvrzené :D
potvrď si své nepřijetí a zajeď

Anonymní
# Zasláno: 8 Čen 2013 20:08


Hele,klidek a dychej,asi máš nějaké trable když máš potřebu jednat agresivně,no doufám že se.na skand.s nehlasis,to by me bylo opravdu líto tvých budoucích spolužáků,kdyby jsi se náhodou dostal/a? Jestli chceš přispívat,prispivej,ale v rámci slušnosti a k věci,ja se jen slušně zeptal tak nevím co tě vede k takovému chování,asi si zijes ve vlastním světě :(

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio