PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2013 / Práva-přestup
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 22:44


Ahoj, už potřetí se pravděpodobně o kousek nedostanu na obor Právo a právní věda, někde jsem zaslechla, že je možné přestoupit z kombinované formy nějaké právní specializace na prezenční Právo. Mám přihlášku právě na jednu specializaci v kombinované formě, kam se s největší pravděpodobností dostanu. Zajímalo by mě, jestli s tím přestupem někdo nemáte zkušenosti.. Budu vděčná za odpovědí, předem díky :)

lulamae
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2013 22:47


někde jsem zaslechla, že je možné přestoupit z kombinované formy nějaké právní specializace na prezenční Právo

Absolutně není možné.
Je to výslovně zakázáno.

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 22:50


je možné pouze nechat si uznat předměty z magistra na bc.

důvodem je, že na bc. jsou ty okruhy o něco menší a také chybí hodně předmětů teoreticko právního základu (které jsou btw, až na pár vyjímek faking useless :D )

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:09


Pokud chceš mít právní vzdělání, tak bc. doporučuju, ale musíš si uvědomit, že se nejedná o ucelené právnické vzdělání. Většina lidí jde na práva s tím, že se vidí na místě advokáta, soudce, stát. zástupce, atd. I v případě, že vystuduješ navazujícího magistra, tak nemůžeš tyhle profese vykonávat.

Jinak já mám vystudovaný oboje a nakonec jsem se směrem klasických právnických povolání nevydal. V reálu mně stačí vědomosti z bc. !ale rozhodně nestačí praxe, proto ať už jdete na bc. nebo na mgr. tak hledejte praxi co nejdřív :)

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:15


důvodem je, že na bc. jsou ty okruhy o něco menší a také chybí hodně předmětů teoreticko právního základu (které jsou btw, až na pár vyjímek faking useless :D )

Dělám v soukromé sféře a nejvíce využiju znalosti z dějin, sociologie a římana. A taky si dělám pr*el :D

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:19


Já si právě nedokážu představit, jak se tedy po vystudování právní specializace uplatním... Praxi mám právě zajištěnou, jen se na to prezenční právo dostat :-/ Jinak děkuji za odpovědi :)

lulamae
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:20


Já si právě nedokážu představit, jak se tedy po vystudování právní specializace uplatním...
VJU na súde, napríklad.
Ale to dokáže robiť aj cvičená opička, no.

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:26


Vím, že tohle forum není zrovna místo, kde by se to mělo řešit, ale musím reagovat na tu narážku. Nejsem jediný kdo si myslí, že ty osnovy jsou blbě postavený. Obor Právo by šel pohodlně dát do tří let a bylo by to dostačující. Ti, kteří by chtěli pokračovat ve "výzkumu" by si pak dali magistra. Každopádně, budoucí právníčci, nebuďte smutní. Díky tomuhle nastavení vám zbude spousta času na daleko důležitější věci. (a ano, myslím tím alkohol a sex, vítejte na VŠ!) :D

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:30


S právní specializací se uplatníš, ale musíš počítat s tím, že na ta samá místa se hlasí i lidi z magistra. Například u těch vyšších soudních úředníků je to klasické, takže je musíš v něčem trumfnout. Dobré je mít další obor. Příležitostí je spousta, záleží na tobě. Na druhou stranu, ani z toho, že máš vystudované Mgr. práva se nikdo nepos*re.

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:34


Když se na to dívám zpětně, tak si dovedu představit, že by to bylo na tři roky, ale zase by mně to přišlo takové moc brutální a rychlé. Ten pomalejší rozjezd je příjemnější a taky je mnohem větší sranda, když pak někoho ve čtvrťáku vyrazí /jsem svině. Buďme rádi, že to je tak, jak to je. Kromě toho, kdo potřebuje 3 roky práva pro praxi, tak zvolí právě specializaci :-)

lulamae
Člen
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:36


Na druhou stranu, ani z toho, že máš vystudované Mgr. práva se nikdo nepos*re.
Toto by mali prvákom do kamena tesať...

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:36


Toto není pravda, letos budu státnicovat a očekávám, že hned jak budu Mgr. tak se má schránka začne plnit nabídkami na lukrativní pracovní pozice. Mgr. práv je top.

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:44


Hej, já si myslím, že je to tím, že prváci mají ještě spoustu předsudků, získaných pečlivým sledování Suits a Ally McBeal. A taky se na tom podepisuje to, že je to v podstatě elitářský obor skrze příjímačky. Pravda je taková, že práva by pravděpdoobně vystudoval i člověk s percentilem okolo 50. Budoucí zaměstnavatelé nezohledňují fakt, že se tam bylo těžké dostat vůbec. Většina lidí z toho dřív nebo pozděj vystřízliví, ale mám pár spolužáků (jsem v páťáku), kteří na tom, že jsou studenti PRF MUNI MGR LAW vystavěli svoje ego. Na jendu stranu je mně jich líto, na druhou stranu jím zavídím, že stále žijí v té "americké" bublině. :-) Tím nechci nikoh odrazovat, gratuluju všem nově přijatým, užijte si své ego tripy teď, protože pak o ně většina z vás příjde :D

Anonymní
# Zasláno: 11 Kvě 2013 23:52


Řešíte tu blbosti. Uvažovat o osnovách vysokoškolského oboru na fóru o přijímačkách je uplně mimo. Jen to pěkně dokazuje, že studenti PrF nejsou zdaleka tak geniální. Co se týká specializací, tak svůj smysl mají, ale nejsou uceleným právnickým vzděláním, jde o priority co chceš dělat. Příjímačky můžeš zkusit znovu, nebo jít na CŽV.
Co se týká právnické iluze, neberte ji jim v den, kdy dostali výsledky. Některým z vás to výjde a budete žít krásný život v luxusu, bez stresu a s patřičným společenským postavením, který k tomu náleží.
Těch zbylých 90% jim bude závidět.

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2014 09:05


lulamae:

Mohu se prosím také zeptat? :) Byl by možný přestup z kombinovaného studia na PrF na prezenční právo v případě splnění percentilu, který by byl nutný pro přijetí na prezenční právo? (nejde o snahu "obejít" přijímačky)

lulamae
Člen
# Zasláno: 8 Kvě 2014 09:10


Anonymní
I keď by to technicky vzato zrejme nebolo "obchádzanie" prijímačiek (percentil dostačuje), tak fakulta to nepovoľuje. Absolútne nie.
Kto chce na Mgr. práva, má si tam rovno podať prihlášku.

Ono to defacto obchádzanie prijímačiek je.
Ak by si sa hlásil na riadne práva a percentil by ti bol býval stačil, tak bys, možno, o miesto pripravil niekoho iného, pretože by sa tebou (a tebe podobnými naplni počet prijatých skôr).
Etc.

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2014 09:15


L: Děkuju za reakci :)

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio