PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2006-2011 / Estetika
Autor Zpráva
178cm
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2007 12:00


Ahoj, jaké máte zkušenosti s tímto oborem? Neznáte někoho, kdo to studuje? Nejde mi otevřít studijní katalog.

jilguero
Člen
# Zasláno: 26 Lis 2007 15:13


podivej se na homepage seminare ;)

www.phil.muni.cz/estetika

a tento studijni katalog by mel fungovat - link

EvuSha
# Zasláno: 7 Pro 2007 22:06


Ahoj, ja je mam, studuji prvni semestr.. Muzu ti rict, ze davat si ho samostatne, je docela hloupost.. Mam pocit, ze je prilis obecny a spousta filozofie.. Ale nezrazuji te. Mam ji v kombinaci s cestinou a tak mi do sebe pekne zapadaji. Priprav se na strasne moc cetby.

178cm
Člen
# Zasláno: 8 Pro 2007 12:31


EvuSha

no budu zkoušet italštinu, takže bych to měla asi dohromady. A v čem do sebe třeba zapadá tvoje kombinace?

Anonymní
# Zasláno: 28 Bře 2008 19:04


Můžu se zeptat, co z vás z estetiky bude??

jilguero
Člen
# Zasláno: 28 Bře 2008 19:24


Anonymní
Bakalář estetiky (Bc.) se naučil prakticky i teoreticky interpretovat umělecké a kulturní jevy. Dosažené vzdělání kvalifikuje absolventa pro zaměstnání redaktora, editora, kulturního zpravodaje, uměleckého kritika, managera, mluvčího či poradce. Dále může nalézt uplatnění ve veřejné správě kultury a umění, v médiích, v divadlech, v muzeích, galeriích a jiných státních i soukromých kulturních institucích.

Magistr estetiky (Mgr.) je již schopen provádět samostatný výzkum v oblasti teorie umění a kulturní historie. Dosažené vzdělání kvalifikuje absolventa pro zodpovědná místa ve veřejné i soukromé správě kulturních a uměleckých hodnot. Může se uplatnit jako editor, dramaturg, literární publicista i jako učitel estetické výchovy na školách; dále v profesích vyžadujících důkladné uměnovědné a kulturně historické znalosti v kombinaci s jazykovými a komunikačními dovednostmi jako jsou novinářství, knižní, rozhlasová i televizní tvorba, redakční práce, odborný i umělecký překlad. Absolvent získal široké interpretační schopnosti k předávání uměleckého dědictví i ke správě veřejných vztahů v rámci procesů evropské integrace.


Zdroj: http://www.phil.muni.cz/estetika/prospective.htm

Anonymní
# Zasláno: 28 Bře 2008 19:31


jilguero
je studium estetiky zajímavý?

Anonymní
# Zasláno: 29 Bře 2008 08:43


Jj děkuju..nebylo to mířené zle..jen jsem nevěděla

Anonymní
# Zasláno: 18 Dub 2008 01:16


Jsem v 1. ročníku a souhlasím s předchozím příspěvkem, že studovat to jednooborovně je na nic. Já to mám v kombinaci s dějinami umění...mě osobně tento obor moc nebaví, opravdu hrozně moc filozofie, a pokud to člověka vyloženě nebaví tak se to zvládá dost těžce

musayo
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2009 19:11


Já tomu moc nerozumím....podal jsem si přihlášku na Estetiku. Mám percentil 80,63, takze doufam ze jsem prijat....ale jak si to tady tak ctu, rikate ze je to nuda, pokud to neni dvouoborove. To uz si nemuzu dat dvouoborove, ze? Nebo jak to je? Kdyztak dik a mejte se (:

Anonymní
# Zasláno: 20 Kvě 2009 19:24


Pokud máš přihlášku JEN na Estetiku, tak můžeš mít jen jednooborové studium. Pokud sis dal ještě něco z FF nebo FSS, tak si to můžeš dát jako dvouobor.

Během studia ten rozdíl mezi jednooborovým a dvouoborovým činí jen odlišný počet B a C kreditů (povinně volitelných a volitelných). U dvouoborového jich stačí mít mnohem míň. Takže i když budeš mít jednoobor, tak C kredity můžeš sbírat klidně z předmětů z jiných oborů a fakult, takže to zas taková nuda být nemusí. Doporučuju mrknout do studijného katalogu.

Arlott
# Zasláno: 13 Kvě 2018 18:49


Co je to „estetika“ ? Co se tam učí ?

Náplní studia jsou rozmanité přednášky a semináře (viz naši www stránku !), které podávají obraz evropské kultury a umění a jejich význačných představitelů, přičemž zdůrazňujeme spojení krásné literatury, jazyka, historie a filozofie. Čteme romány či dramata, učíme se jim porozumět, píšeme referáty nebo eseje, jimiž se tříbí naše vyjadřování, učíme se citlivě posuzovat umělecká díla, a to nejen podle současných měřítek, ale i s pochopením kulturního kontextu dob, v nichž vznikala. K tomu podporujeme pěstování moderních jazyků, ať překladovými a terminologickými semináři, tak i zadáváním témat z jinojazyčných kulturních oblastí. Zvláště se uplatní němčina a angličtina, španělština, ruština, polština a především italština, neboť do Itálie máme nejvíce stipendijních kontaktů. V prvním ročníku nabízíme navíc krátký a veselý kurs základů latiny ! Ale i kursy o antické estetice, o Dantovi a estetice středověku, o renesanci a baroku, o Shakespearovi, o symbolice zvířat či strukturalistické teorii umění, o prózách Květy Legátové i o současných metodách výkladu kultury v dílech Umberta Eca. Mnoho z těchto kursů je volitelných, studijní plán si sestavujete sami.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio