PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Jak napsat odvolání? / odvolání ze zdravotních důvodů
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 10 Čen 2011 14:05


Dobrý den,
měl bych dotaz ohledně možnosti odvolání se proti rozhodnutí děkana o nepřijetí do prezenčního bakalářského studia.

Má situace je následují: Dlouhodobě se potýkám se zdravotními obtížemi. Jsem sledován pro vážnou nemoc, jež může být důvodem těchto potíží. Vše mám doloženo doklady od lékařů, z pohotovosti atd.

Ve dne konání přijímací zkoušky jsem nebyl zdravotně v pořádku a v průběhu zkoušky se mi udělalo natolik špatně, že jsem byl donucen ze zkoušky odejít a vyhledat lékařskou pomoc na pohotovosti (mám doloženo dokumentem).

Když jsem druhý den po přijímacích zkouškách tedy 9.5. 2011 volal na oddělení zabývající se přijímacím řízením, bylo mi sděleno, že tento důvod je nedostačují pro zřízení náhradního termínu, jelikož jsem zkoušku již započal.

Myslíte, že je možné uspět u odvolání z důvodu neprozkoumání žádosti o náhradní termín? Snažil jsem se najít ve stanovách a řádech MU něco, co by se toho problému týkalo, nikde jsem však nenarazil na nic, co by mi pomohlo. Táži se zde.
Tuto skutečnost shledávám dosti relevantní pro poskytnutí nového termínu, obzvláště, když nejde o momentální zdravotní indispozici, ale problémy dlouhodobé rázu.

Myslíte, že je tedy možné uspět, popř. nějaké rady na co se odvolávat, jakým způsobem napsat žádost, zdali využít formuláře či raději napsat žádost jinak.

Děkuji. Přeji hezký den.

Anonymní
# Zasláno: 10 Čen 2011 15:59


Pokud jsou zdravotni indispozice je moznost uzpusobit prijimaci zkousky na MU. Z Vaseho prispevku nevyplyva zda jste toho vyuzil, proto predpokladam, ze ne. Myslim si, ze v pripade odvolani neuspejete.

Anonymní
# Zasláno: 10 Čen 2011 16:29


Děkuji za Vaši odpověď.

Chtěl bych jen dodat:
Důvod pro uzpůsobení přijímacích zkoušek jsem měl až po té, co byl diagnostikována příčina mých problémů, tedy nemoc a to týden po zkouškách. Čím jsem měl podložit žádost před tímto zjištěním? Že mi nebývá dobře?

Přijde mi to na hlavu padlé.. Nemám důvod k uzpůsobení přijímacích zkoušek, jdu tedy k řádným, tam se mi udělá špatně - skončím na pohotovosti. Za týden zjistí, že mám rakovinu, o které jsem před tím nevěděl, ale byla důvodem mého zkolabování u zkoušek. Když žádám o poskytnutí náhradního termínu, kvůli této skutečnosti, je mi žádost zamítnuta kvůli tomu, že jsem test již začal psát. Jak jsem měl vědět před začátkem testu, že po dvaceti minutách budu kolabovat?

Hodlám se odvolávat na to, že nebyla prošetřena má žádost o poskytnutí náhradního termínu, protože jestli tohle není důvod pro jeho poskytnutí, tak už nevím pak co..

ty_vis_kdo
Člen
# Zasláno: 10 Čen 2011 16:46


Anonymní
Bohuzial, bude vam odpovedane rovnako.

TSP ste zapocal, termin vam prepadol.

Anonymní
# Zasláno: 10 Čen 2011 17:04


ty_vis_kdo

Děkuji za Vaši odpověď. Tak jako tak to zkusím.

Přeji hezký den

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio