PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Obecné informace o TSP / TSP-Brno.cz
Autor Zpráva
TOMtom
# Zasláno: 3 Úno 2013 00:59


Dobrý den, objevil jsem stránky, které se věnují přípravě na TSP, už dříve jsem měl zkušenosti s kurzem aleph.cz, ale moc mě nenadchnul, máte nějaké informace o této stránce prosím, uvažuji o zakoupení kurzu, jen bych chtěl nějaké informace.Dík

woland
Administrátor
# Zasláno: 4 Úno 2013 20:47


Proč Vás kurz Aleph.cz příliš nenadchnul? Mně se zdál velmi pěkný.
K TSP-Brno.cz informace nemám, ale tipuju, že tak propracovaný jako kurz od Alephu.cz nebude.

luki
Člen
# Zasláno: 10 Úno 2013 12:32


Ahoj,
mám zkušenosti s oběma. Aleph jsem si koupil, protože je celkem známý a dělají to už delší dobu, takže s tím asi budou mít nějaké zkušenosti. Ale přiznám se, že jsem měl z něho podobný pocit. Asi hlavně proto, že byl dost neaktuální.
Pak jsem ještě objevil ty stránky tsp-brno.cz, tak jsem to zkusil koupit, i když jsem od toho moc neočekával. Ale docela překvapili, ty příklady jsou aktuální (2011, 2012), je jich tam spousta a jsou dobře zpracované postupy řešení (hodně věcí jsem díky tomu pochopil).
Ale každý ten kurz je trochu jinak udělaný, takže asi každému bude sedět něco jiného.

Anonymní
# Zasláno: 11 Úno 2013 00:33


Nevím co tady řešíte, aktuální příklady jsou ty 2013 a ty zatím nemá nikdo. :-) Jinak si dovolím nesouhlasit.

Aleph je kurz, pomocí kterého se dá učit, je systematicky sestaven od lehčího po složitější a strukturován po tématech. Je tam mnoho různých typů úloh, dost příkladů a způsobů řešení.

To druhé jsou jenom vyřešené příklady z posledních dvou let, žádnou logickou návaznost to nemá a učit se z toho nedá. Je to podobné, jako byste se chtěli matematiku naučit ze sbírky příkladů pro 1.-9. třídu ZŠ, kde jsou příklady na malou násobilku namíchány s úpravou algebraických výrazů a rovnicemi. Na první pohled je to obsáhlé (všechny testy), ale protože dvanáct variant testů se liší v podstatě jenom "v číslech" a principy úloh jsou úplně stejné, je to zbytečná práce. Samotná řešení jsou zpracována dost podivně. Kdo nevěří, ať se podívá na ukázky.

TOMtom
# Zasláno: 11 Úno 2013 12:55


Proč se mi nelíbil? Byl velmi neaktuální, přestože autoři slibovali rozšíření o nové příklady, tak jsem nelazl asi 4 nové a to bylo vše, ostatní úlohy jsou z roku 2009 a starší. Dále je takové velmi chaotické rozhraní ve kterém kurz funguje, samé vyskakovací okno - jedním slovem chaos. Zkusím tsp-brno a potom Vám poreferuju.

Anonymní
# Zasláno: 11 Úno 2013 15:42


Mně naopak kurz od Alephu velmi pomohl a díky němu jsem se dostala minulý rok na Právo. Není pravda, že by byl neaktuální, dělala jsem si testy z posledních roků a skoro všechno bylo v Alephu dobře vysvětleno.

Anonymní
# Zasláno: 11 Úno 2013 17:10


Delal jsem si ten online, to byl asi aleph ze? za par stovek nejaky priklady, slusne vysvetleny a navic se tam byly jak vy rikate "neaktualni" priklady s kostkama atd., ktere x let nebyly a najednou sup a minulej rok tam na me koukalo x prikladu v prostorovem mysleni s kostkama :D

woland
Administrátor
# Zasláno: 11 Úno 2013 21:14


TOMtom
Jen tak sleduji diskusi a přístupy na fórum a mám takové tušení, že Vám jde především o propagaci projektu TSP-Brno a odlákávání potenciálním zákazníků od Alephu...

Byl velmi neaktuální, přestože autoři slibovali rozšíření o nové příklady, tak jsem nelazl asi 4 nové
Úlohy do kurzů Aleph.cz přibývají a nové se nevyškrtávají. Mimo jiné proto, že dochází občas k "reinkarnaci" některých typů úloh...

Dále je takové velmi chaotické rozhraní ve kterém kurz funguje, samé vyskakovací okno - jedním slovem chaos.
Několik stovek našich studentů preznčních kurzů používalo kurzy od Alephu, a nezaznamenal jsem nikdy nic proti rozhraní... Tahle námitka vypadá fakt podezřele...

Aleph.cz
# Zasláno: 11 Úno 2013 22:59


Děkujeme Wolandovi za zastání. :-)

Ve skutečnosti je to tak, že internetové kurzy Aleph.cz samozřejmě aktualizujeme a to pravidelně každý školní rok. Aktualizace ale neznamená, že vyhážeme všechny staré příklady a nahradíme je posledním ročníkem TSP. To by byl poněkud krátkozraký přístup, internetové kurzy by ztratily strukturu a přestaly by naprosto plnit svůj účel.

Všechny naše kurzy jsou sestaveny do kapitol podle okruhů a témat úloh z ostrých TSP a vyskytují se v nich nejen průřezové úlohy z ostrých testů, ale i cvičné úlohy, které v TSP nikdy nebyly. Důvod je jednoduchý - dá se na nich například dobře vysvětlit postup, pomáhají rozvinout schopnosti v dané oblasti a podobně.

Cílem našich kurzů není pomoci studentům "našprtat se" nazpaměť předchozí dva ročníky TSP, protože to zdaleka nestačí. Rozhodně ne tomu, kdo potřebuje percentil ve čtvrtině nejlepších. Naším cílem je naučit uchazeče nad tématy přemýšlet a naučit je řešit i příklady, se kterými se na přijímačkách setkají jako s novinkou.

Aktualizace proto v našem případě znamená, že z kapitol kurzů některé úlohy stáhneme a nahradíme je novějšími. Někdy třeba jenom kvůli tomu, že autoři úloh používají trochu jiné formulace než dříve i pro obsahově stejné staré úlohy, jindy proto, že se objeví nové typy příkladů. Řada úloh ale zůstane, protože tematicky i formulacemi odpovídají i nejnovějším ročníkům TSP.

Pokud jde o rozhraní kurzů, působí kritika poněkud nevěrohodně. Prošel jsem anketu mezi účastníky a nenašel jsem ani jedinou připomínku na chaotické ovládání. Pokud se k ovládání účastníci vyjádřili, tak ho naopak obvykle hodnotí jako jednoduché a přehledné.

Ano, stejně jako Woland mám i já mám pocit, že v příspěvcích výše nejde o kritiku ze strany reálných studentů našich kurzů, spíš to vypadá na kritiku ze strany někoho, kdo v našich kurzech nikdy nestudoval, ale za každou cenu hledá něco, co by nám mohl vytknout. Důvod, proč se tak domnívám, je jednoduchý - kritické připomínky míří úplně jinam než k tomu, co nám v anketě vytýkají reální účastníci kurzů, kteří je znají a opravdu se s nimi připravovali. Mimochodem připomínky z ankety od našich reálných studentů jsou pro nás důležitým vodítkem při vývoji a aktualizaci internetových kurzů.

J. Fical, Aleph.cz

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio