PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Obecné informace o TSP / CŽV Právo
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 20:29


Takže z TSP mám percentil 87,24, čiže nečakám, že ma prijmu a tak uvažujem o CŽV. Vie mi k tomu niekto povedať niečo viac poprípade vlastné skúsenosti? Pomôže mi to nejak k tomu, aby som sa dostala na právo ďalší rok?

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 20:42


Taky o tom uvažuju. Myslím, že o tom nevím o moc víc jak ty, ale trošku více mě informoval tento článek, tak mrkni :)
http://lemur.mu/univerzita/studium/449-nemame-zkou ky-zadarmo-a-lehi-studium-ikaji-uastnici-celoivotn iho-vzdlavani-na-mu

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 20:45


Toto téma tu již v několika mutacích je, takže se spíš ptej konkrétně na to, co by Tě zajímalo. Cena je 50000,- Kč na rok, přičemž pokud Ti vyjdou příští rok TSP, přestoupíš rovnou do druháku (po splnění studijních povinností). Pokud ne, zaplatíš dalších 50 a pokud na konci druhého roku dosáhneš 60 kreditů, přestupuješ na Mgr. právo bez příjimaček a pokračuješ ve třeťáku. Předměty a vyučující jsou stejní jako v denním studiu, i když je trochu omezenější výběr - předměty si můžeš zapsat jenom CŽV (tedy u volitelných nevybíráš z celého katalogu přistupnému denním studentům) i omezenější výběr vyučujících.

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 20:48


No a více info samozřejmě na http://www.law.muni.cz/content/cs/studium/celozivo tni-vzdelavani/

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 20:57


Mě by třeba zajímalo, jestli se může stát, že si zaplatím první i druhý rok a nenasbírám dostatečný počet kreditů? Samozřejmě neberu v úvahu, že bych na to nějak moc kašlala, to ne, ale není to nějak nemožné nasbírat ty kredity?

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 21:10


Nemožné to není, prostě si zapíšeš předměty a pak je musíš úspěšně ukončit (já mám pro tento semestr zapsaných 59 a snad je i dám). Zrovna první dva roky je to spíš o učení než o nějakém "právnickém uvažování". Navíc i klasičtí denní studenti budou muset od příštího roku (myslím od jarního semestru) získat na postup do dalšího semestru 20 kreditů. Možná se to analogicky zvedne i u CŽV. Pokud na konci druháku nedáš 60 kreditů, tak nevím, ale vzhledem k omezenosti palety předmětů (podívej se na web, co Tě vlastně čeká) to asi nic veselého nebude. S každým účastníkem ale bude sepsána nějaká smlouva, takže detaily patrně budou tam.

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 21:16


A ty bys CŽV doporučil/a? Nebo se na to mám vykašlat, studovat školu, na kterou jsem se dostala, a příští rok to zkusit znovu? Potřebuju něčí objektivní názor, na MUNI je sice vše o CŽV vypsané, ale já potřebuju radu od někoho, kdo to dělá. Přece jen to není levný :/

Anonymní
# Zasláno: 12 Kvě 2012 21:34


Z vlastní zkušenosti nemohu posoudit, nestuduji přes CŽV ale klasicky. Nicméně tohle si budeš muset rozhodnout sama - jak moc je pro Tebe zásadní studovat práva? Chceš studovat tu druhou školu, protože Tě baví nebo jako záchranu? Pokud se legislativně nic nezmění (školné), rokem studia jinde by ses ochudila o možnost "protáhnout" si studium práv o rok (standardní + 1) zdarma v případě potřeby.
Těžko říct, neuteklo Ti to o moc...Opravdu záleží na Tobě, jestli chceš práva hned teď a jsi ochotna to zaplatit. Co se týče mého názoru na CŽV MUNI, jde o rovnocenné studium práva na jedné ze dvou nejlepších právnických fakult (Olomouc a Plzeň nepočítám do 1. ligy, omlouvám se případným studentům).
Slyšela jsem, že to studenti CŽV mají u zkoušek trochu těžší, protože si nemohou moc vybírat ze zkoušejících (a je opravdu rozdíl dělat zkoušku z Ústavka u Filipa nebo u Šimíčka).
Jaká je vlastně Tvá druhá volby školy?

Anonymní
# Zasláno: 13 Kvě 2012 07:21


Potřebuju něčí objektivní názor, na MUNI je sice vše o CŽV vypsané, ale já potřebuju radu od někoho, kdo to dělá.

Jsem ex-CŽV (taky mi to svého času o něco malinko uteklo).
A kdybych byla ve stejné situaci letos, a uteklo mi to, znovu bych šla přes CŽV. Jak bylo napsáno vedle, nenosíme žlutou hvězdu, ani tetování na čele, jakým způsobem se vzděláváme.

Anonymní
# Zasláno: 13 Kvě 2012 18:14


Ahojda, zdravím šťastlivce , kteří mají dostatečný percentil , já bohužel nemám , takže zbývá cvž a tsp znovu v září, mohli by ste mi prosím poslat na e-mail vaše varianty tsp a klíč řešení kromě varianty 10. Moc děkuju mail kikinanka@seznam.cz

Anonymní
# Zasláno: 13 Kvě 2012 20:16


No tak druhá škola je důležitá, pokud chce člověk status studenta (na CŽV není, jelikož to není podle zákona studium).
Přijít o nic nemusí, jednak máme tohle: http://is.muni.cz/do/law/ud/predp/pokyny/18296663/ P-8-2009.pdf , pozornosti doporučuji úsek III. odst. 1, jednak není potřeba to "dočasné" studium ukončovat.

Anonymní
# Zasláno: 13 Kvě 2012 22:45


A prosím jak vybírají studenty do CŽV? Podle percentilu, který člověk získal v květnových přijímačkách?

Anonymní
# Zasláno: 13 Kvě 2012 23:35


Anonymní
Percentil v TSP - http://www.law.muni.cz/dokumenty/14373 (str. 2)

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2012 15:27


takže musím dělat ještě jedny přijímací zkoušky? :(

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2012 15:40


Ak mas pod 45, rozhodne budes musiet.

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2012 18:32


psal tu někdo variantu 02,03,05 nebo 12 ?

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2012 18:56


a když mám 79?

Anonymní
# Zasláno: 14 Kvě 2012 19:01


Tak nie. Len ti, co z maja nemaju dost vysoky perrcentil (maju pod pozadovanu hranicu) su znovu pozvani na TSP.
Hranicu oznamia casom, prihlasky sa zbieraju az do 15.8.

Anonymní
# Zasláno: 15 Kvě 2012 15:49


Vím,že je to možná hloupá otázka,ale stále v tom mam zmatek.Když jsem v přijímacích zkouškách měla percentil 82.88 a percentil pro přijetí na CŽV bude stanoveno např. na 45 percentil jsem automaticky přijata?nebo se bude přihlížet i k tem co budou dělat přijímačky až v září?

lulamae
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2012 15:55


Anonymní
Oboje.
So svojim výsledkom budeš určite prijatá, tí ktorí sú blízko "hranici" si počkajú na rozhodnutie až po vyhodnotení septembrových testov.

Anonymní
# Zasláno: 15 Kvě 2012 15:57


Děkuji za odpověd...a rozhodnutí o přijetí budu vědět až v zaří??

lulamae
Člen
# Zasláno: 15 Kvě 2012 17:26


Ak máš dosť dobrý percentil, tak ihneď v auguste.

Anonymní
# Zasláno: 19 Kvě 2012 19:07


Ahoj, také uvažuju o CŽV, ale je to poněkud složité rozhodování. Nebýt studentem, takže muset studovat ještě jinou školu nebo platit sociální a zdravotní, zaplatit 50000 a pak možná dálších 50... Zajímalo by mě, jestli to jde zvládnout, jak to zvládají současní studenti CŽV. Jde vůbec zvládnout dvoje zkouškový, třeba na právnické a esf zároveň? Vyděláváte si na to sami, nebo vám to platí rodiče nebo pomocí nějaké studentské půjčky? A stojí to za to? Už podruhé sem se letos hlásila na práva, protože bych tam opravdu ráda studovala, zajímá mě tato oblast a nechci se toho jen tak vzdát, ale už podruhé to nevyšlo a nechci už ztrácet další rok na jiné škole. Ale vypadá to velmi náročně, takže bych byla nesmírně vděčná za jakékoliv pocity, názory, postoje a tak dále k CŽV na právech, samozřejmě nejenom od současných studentů, ale i od vás, co třeba o CŽV taky uvažujete, co jste zjistili, co si o tom myslíte... Budu se těšit :)

Anonymní
# Zasláno: 19 Kvě 2012 20:01


Ahoj, jsem na tom úplně stejně jako ty. Zkoušela jsem to taky podruhý a nic. Loni mi to uteklo o pár míst, letos propadák. Podle mě je jedinou nevýhodou omezenost ve výběru učitelů na zkoušky. Ještě jsem slyšela od jedné holky, které studuje cžv na psychologii, že musí udělat jednotlivé zkoušky co nejlíp. Nevím, co je na tom pravdy. Jinak mám hodně známích na právech a během roku se strašně flákají. Samozřemě před zkouškou se musí drtit třeba celý týden. Já studuji fildu, kterou bych nechtěla přerušit, aby mi zůstal status studenta. Můžu se zeptat, kolik si měla percentil? :)

Ta_Krehutka
# Zasláno: 19 Kvě 2012 20:39


Dvoje zkouškové zvládnout lze, sama jsem si to ozkoušela, ale není to úplně jednoduché (na jeden semestr mi vyšlo třeba 12 zkoušek). Důležité je si to dobře časově zorganizovat a samozřejmě zkoušky dávat nejlépe napoprvé. Ve Tvé situaci (pochopila jsem, že Ta druhá škola Tě moc nebaví) bych se asi spíš snažila najít práci a školu případně řešila CŽV Individuálním studijním plánem. Ohledně placení - to si budeš muset fakt rozhodnout sama, jestli Ti to za to stojí a jestli by to pro Tebe byla únosná finanční zátěž.

Už podruhé sem se letos hlásila na práva, protože bych tam opravdu ráda studovala, zajímá mě tato oblast a nechci se toho jen tak vzdát, ale už podruhé to nevyšlo a nechci už ztrácet další rok na jiné škole.

A ještě další věc k zamyšlení - z toho co píšeš usuzuji, že už jeden rok odstudovaný máš a pokud bys to zkoušela i příště (mezitím pokračovala ve studiu), a dostala se, budeš mít odstudované 2 roky, nastoupíš na pětileté studium, které se Ti připočítá k již odstudovaným, tedy v ideálním případě dohromady 7 let. Což znamená, že bys stejně platila poslední rok (letos to dělá 28404,-). V případě, že letos ukončíš studium, nastoupíš na CŽV (které se do doby studia nezapočítává) a příští rok se dostaneš, budeš studovat bezplatně 1rok (stávající škola) + 4 roky (2. - 5. ročník Práv), tedy dohromady 5 let, bez sankčních poplatků. V tom případě je rozdíl studia "normálního" a CŽV "jen" cca 21 600,-. A to nemluvím o různých zápisných, příp. školném, nebo o zvyšování poplatků za studium fakultou.

Prosím někoho předpisů znalejšího, aby mě kdyžtak opravil, pokud ta úvaha výše nedává smysl. Navíc mi není úplně jasné, kdy se počítá doba studia 5+1 a kdy jenom 5 (u druhého studia, pokud předchozí nebylo ukončeno úspěšně), takže teoreticky by v tomto konkrétním případě (přesah o 2 roky, za předpokladu souběhu studií) by byo "klasické" studium dražší než nástup na 1 rok na CŽV.

Ta_Krehutka
# Zasláno: 19 Kvě 2012 20:49


Edit k příspěvku 20:39

Ze Statu MU, Přílohy 6 - o poplatcích za prodlouženou dobu studia vyplýva, že přesah by byl jenom ten 1 rok
"(1) Poplatek za prodlouženou dobu studia je povinen platit student, který studuje v bakalářském nebo magisterském studijním programu déle než je standardní doba tohoto studia (čl. 2 odst. 1) zvětšená o jeden rok.
(2) Pro posuzování prodloužené doby studia se k době odstudované v aktuálním studijním programu připočítávají rovněž všechna časová období odstudovaná studentem ve všech bakalářských nebo magisterských studijních programech ukončených jinak než řádně podle § 45 odst. 3 nebo § 46 odst. 3 zákona, která nejsou souběžná se studiem v aktuálním studijním programu.

Anonymní
# Zasláno: 19 Kvě 2012 23:19


Ta_Krehutka: Pokud půjde na CŽV, tak si klidně může nechat to stávající studium a stejně jí to vyjde, ne?
Anonymni 20:01 : Na právech taková podmínka není, ale opakovaný předmět se platí.

Anonymní
# Zasláno: 20 Kvě 2012 02:38


No já jsem teď rok studovala jazykovku, takže tyto úvahy se mě netýkají. Po loňských neúspěšných přijímačkách na práva mi nic jiného nezbylo. Letos mám podané přihlášky na více oborů, mám percentil 75, ještě nemám rozhodnutí o přijetí, ale podle toho, co jsem si pozjišťovala, by mi to mělo stačit, abych mohla studovat jiný obor. Takže mi jde jakoby spíš o to, že přemýšlím nad tím, jestli se dá zvládnout studovat nějaký obor na MU + CŽV Práva + brigáda na zaplacení alespoň části školného. A chtěla bych vědět, jestli to tak někdo má a jestli to zkrátka není na zbláznění :D Protože o status studenta rozhodně přijít nechci, studovat ještě jiný obor by mi nevadilo, ale přece jenom mám strach o tu finanční stránku věci...

Pro Anonymní 20:01: A nevíš něco konkrétního, o tom, že musí udělat zkoušku, co nejlíp? Ten omezený výběr zkoušejících se dá asi celkem skousnout, ale já mám třeba strach o to, že v případě, že by se nám tsp příští rok zase nepovedly, což už by mě vůbec nepřekvapilo, by byl nějaký problém s přestupem do normálního studia. Co když ten počet kreditů splní moc lidí a pak tam není místo? Vím, že je to asi hloupá úvaha, ale nějak mi to nejde do hlavy.

Pro Ta Krehutka: Díky za názor ohledně dvojstudia i za úvahu o školném, jenom sem zaslechla, že se to od určité doby studia platí, ale nevěděla sem podrobnosti, Jsem vděčná za objasnění, i když to asi nebude můj případ :)

lulamae
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2012 07:14


studovat nějaký obor na MU + CŽV Práva + brigáda na zaplacení alespoň části školného

Dá sa.

A nevíš něco konkrétního, o tom, že musí udělat zkoušku, co nejlíp?
Na PrF? Prečo? Nie, nie je to pravda (priemerová podmienka platí na FF).

Co když ten počet kreditů splní moc lidí a pak tam není místo?
Raz tú podmienku splníš, tak ťa proste prijmú.
Keď je v riadnom štúdiu k 600 študentom, tak nejakých 40-50 z CŽV sa fakt stratí.

Ta_Krehutka
# Zasláno: 20 Kvě 2012 10:09


Souhlas s lulamae, pokud se rozhodneš jít cestou CŽV a TSP se ti ani příště nepovedou, opravdu jedinou podmínkou pro přestup je splnění studijních povinností (60 kreditů a úspěšné ukončení předmětů) + podání přihlášky. Zkoušku prostě musíš udělat, ale stačí na E. Dokonce si lze neúspěšně ukončený předmět zapsat znovu za poplatek (cca 2000,- mám pocit).

V prezenčním studiu na známkách záleží jen pokud žádáš o prospěchové stipendium, případně se k výsledkům přihlíží při udělování dalších výjimek ve studiu.

. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio