PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Obecné informace o TSP / www.tsp-izi.cz
Autor Zpráva
tspizi
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2012 15:15


Kvalitní příprava na TSP za rozumní ceny. Kurzy probíhají v malych skupinách (do 15 lidí) v centru Brna. Více info na www.tsp-izi.cz

Pavlunka
Člen
# Zasláno: 5 Úno 2012 15:45


Nevím, ale tato agentura mi přijde pochybná. Zdá se mi, jak kdyby byly stránky vytvořeny narychlo. Obsahují hrozně málo informací.

Anonymní
# Zasláno: 8 Úno 2012 17:25


Pavlunka

Každý chce asi vydělat. :-) Po zkušenosti s několika přípravnými kurzy za minulé dva roky bych doporučila jedině www.kurzy-fido.cz a www.aleph.cz.

bob
# Zasláno: 8 Úno 2012 21:09


zjevne jednochlapova firma :-) ale libi se mi, ze neprocvicuje veci, ktere naucit nejdou (jak typek sam pise), treba verbalni. i kdyz i v tech se da po kvalitni vyuce vyrazne zlepsit :-) . Na strance je ale opravdu zoufale malo informaci, pochybuji ze hoch ma na to s.r.o. nebo alespon zivnostak, aby se (jiste cte in on sam, takze spis: aby ses) nedostal do pruseru.

Mate nekdo ale zkusenosti s doucovanim jeden na jednoho? myslim osobne s lektorem (lze-li tomu ta rikat). Na naucim.cz nebo i hyperinzerci je jich celkem dost.

Anonymní
# Zasláno: 8 Úno 2012 22:41


bob

U TSP je problém, že každý, kdo to dá na 90+ (což je cca 2300 lidí ročně), si myslí, že by si tím mohl přivydělat. A jejich výkon často bývá dost bídný. Zeptejte se Wolanda jaké procento potenciálních lektorů na to má. Osobně myslím, že tak jeden z deseti zájemců je použitelný, takže při výběru naslepo na inzerát je dost malá šance, že natrefíte na někoho schopného.

Anonymní
# Zasláno: 8 Úno 2012 22:43


bob

Mimochodem, skoro všecky oddíly se dají naučit, jenom kulturní přehled je na "dlouhé lokte". Akorát samozřejmě ty tři oddíly se dají naučit nejefektivněji.

bob
# Zasláno: 8 Úno 2012 23:14


"každý, kdo to dá na 90+ si myslí, že by si tím mohl přivydělat"

no jo, ale co treba ti co to davaj nad 99,9? tech zas tak moc nebude :-)

Anonymní
# Zasláno: 9 Úno 2012 15:01


bob

Já jsem potkal jednoho co to dal na čistých 100 a vysvětlit to neuměl. Vznášel se trochu v oblacích, vysoko nad znalostmi normálních studentů. :-)

Anonymní
# Zasláno: 10 Úno 2012 09:02


Všechny oddíly se rozhodně naučit nedají. Sama doučuji a mám s tím zkušenosti. Vysvětlit obecná pravidla u analytického, numerického a symbolického myšlení jde. Naučit toho člověka nad tím opakovaně přemýšlet je horší, ale také to jde. Naučit někoho úlohy z oddílu prostorové představivosti je naprostý nesmysl, stejně jako kulturní myšlení. Verbálnímu se dá pomoci, ale opravdu jen velmi okrajově a myslím si, že při testech se to zase tak neprojeví a kritické (ve formě 2011) se dá taky krůček po krůčku chápat, ale s opakovenou aplikovatelností to není nijak hvězdné.
Iva

Anonymní
# Zasláno: 13 Dub 2012 23:53


Ale jo, u kritického myšlení se dá zlepšit, teda u té části úloh, kde je "z textu určitě vyplývá" apod. Pokud se mě ptají na něco ohledně elektřiny, tak je to kulturní přehled v přírodovědné oblasti, čili ten se naučit nedá, i když některé možnosti jsou zase jasné blbosti.

Anonymní
# Zasláno: 13 Dub 2012 23:56


Pak se mi taky moc líbí, co píšou ohledně prostorové představivosti, tohle jediné se mi na TSP nanečisto nelíbilo - "no prostorovku udělá každý, tomu všichni rozumíte, ne?"

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio