PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Analytické myšlení / Zebra s pořadím.
Autor Zpráva
Pegoti
Člen
# Zasláno: 26 Říj 2015 16:02


Dobrý den, nemůžu přijít na postup při podobných úlohách.

Čtyři chlapci mají čtyři psy, každý jednoho. Jednou se dohodli, že vyzkoušejí rychlost svých miláčků. Dověděli jsme se , že : - Pavlův pes doběhl později než Blesk , -Karlův pes byl rychlejší než Azor, -Blesk nestačil na Janova psa, -Azor předběhl snadno Pavlova psa , -Pozor byl úspěšnější než Emilův pes, -Azor byl pomalejší než Janův pes.

Jak se jmenuje Rekův pán?

Anonymní
# Zasláno: 4 Lis 2015 22:38


hovínko

LindaV
# Zasláno: 6 Lis 2015 10:14


Zkus internetový kurzy www.aleph.cz, já jsem se to loni učila podle nich.

Anonymní
# Zasláno: 7 Led 2016 16:19


LindaV dostává za reklamu zaplaceno :D

Anonymní
# Zasláno: 8 Led 2016 11:21


Chcete do Brna? :D To vás čeká.

Šmírák s nabitou pistolí si v Brně natáčel ženy v kabinkách, pak napadl policisty

Hodně podivnou kratochvíli provozoval v jednom z brněnských obchodních center šestadvacetiletý muž. Pomocí kamery a mobilního telefonu si totiž nahrával nic netušící ženu v převlékací kabince. Jeho jednání neuniklo ostraze centra a na místo dorazili přivolaní policisté. Ti šmíráka překvapili na dámských toaletách. Muž se ještě s policisty popral, ti jej ale rychle zpacifikovali.

http://www.novinky.cz/krimi/391251-smirak-s-nabito u-pistoli-si-v-brne-natacel-zeny-v-kabinkach-pak-n apadl-policisty.html

Anonymní
# Zasláno: 26 Led 2017 14:01


Prosím poraďte někdo, mně tyto úlohy hlava nebere a platit si kurz kvůli jednomu typu příkladu nebudu.

Anonymní
# Zasláno: 26 Led 2017 18:45


Jsou nějaké možnosti? Zjistil jsem, že Karlův pes je Blesk a Emilův Azor. U Pavla a Jana nevím. Kdyžtak napiš na martinrabonzavináčyahoo.com

Poblion
Člen
# Zasláno: 28 Led 2017 02:12 | Změnil/a: Poblion


V zadání figurují 4 chlapci ( Pavel, Emil, Karel, Jan) a 4 psi ( Blesk, Azor, Pozor, Rek). V tuto chvíli je vhodné načrtnout si tabulku se jmény chlapců ve sloupci a jmény psů v řádce ( samostatné osobnosti to mohou udělat obráceně). "Pavlův pes doběhl později než Blesk" mi dává informaci o tom, že Blesk není Pavlův pes. Na souřadnicích Pavel:Blesk si proto vyznačím křížek. "Karlův pes byl rychlejší než Azor" - Azor není Karlův pes; křížek. "Blesk nestačil na Janova psa" - Blesk není Janův pes; křížek. "Azor předběhl snadno Pavlova psa" - Azor není Pavlův pes; křížek. "Pozor byl úspěšnější než Emilův pes" - Pozor není Emilův pes; křížek. "Azor byl pomalejší než Janův pes" - Azor není Janův pes; křížek. Nyní je z tabulky patrné, že Azor je Emilův pes, a tudíž v řádce s Emilem zakřížkuji všechny ostatní možnosti psů. Díky tomu zjistím, že Karlovým psem může být jedině Blesk; na souřadnicích Karel:Blesk udělám fajfku a zbytek Karlova řádku stejně jako v předešlém případě zakřížkuji. Zbývá určit, komu ze dvojice chlapců Pavel, Jan patří některý ze psů Pozor, Rek. Odpověď na tuto otázku nalezneme pomocí určení pořadí rychlostí jednotlivých psů. "Pavlův pes doběhl později než Blesk" - jako výchozí bod pro porovnávání si zvolím Bleska. Z výše uvedeného vím, že Pavlův pes - v tento okamžik Pozor, nebo Rek - doběhl za Bleskem. Pozora/Reka proto umístím pod Bleska. "Karlův pes byl rychlejší než Azor" = Blesk byl rychlejší Azor ( Emilův pes); Azora, stejně jako Pozora/Reka umístím za Bleska. "Blesk nestačil na Janova psa" - Jeden ze dvojice psů Pozor/Rek bude v pořadí před Bleskem; Oba psy proto umístím před Bleska. Nyní máme Pozora/Reka jak před Bleskem, tak i za Bleskem. Zub času ukáže, kdo z této dvojice předčil Bleska. "Azor předběhl snadno Pavlova psa" - Tato informace je zcela zásadní; doposud byl Azor umístěn - stejně jako Pozor/Rek - za Bleskem, avšak teprve na tomto místě zjišťujeme, že Azor byl rychlejší než pomalejší pes z dvojice Pozor/Rek. "Pozor byl úspěšnější než Emilův pes" = Pozor byl rychlejší než Azor. A poněvadž z předchozího víme, že Azor snadno předběhl Pavlova psa, je nad slunce jasné, že pomalejší ze dvojice Pozor, Rek - a tedy Pavlův pes - je Rek.

Anonymní
# Zasláno: 7 Úno 2017 16:24


Poblion je krypl.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio