PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Verbální myšlení / TSP 2010 var.2 pr.9 a 10
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 4 Bře 2012 09:07


ahoj prosim mohl by nekdo vysvetlit jak se to dela prosim?
Jak na to jit nebo ceho si vsimat? nemam vubec poneti. dikz

Anonymní
# Zasláno: 5 Bře 2012 13:59


důležité je všímat si i malých detailů, vyloučit co nejvíce možností, většinou jsou nesprávné ty, které jsou ve své formulaci moc konkrétní a nepřipouštějí jiné možnosti, např v příkladu č.9 možnost C ("...je nutné svěřit..."), nebo třeba možnost D ("...mnohem horší než..."), některé vypadají jako úplné blbosti (např. možnost B a E. Já jsem uvažoval mezi možnostmi A a C, ale jak jsem psal výše, možnost C je možná až příliš konkrétní, tím pádem zbyla možnost A, která se tváří nejvíce normálně (můj názor).

v příkladu 10 je podle mě více zaměřený na konkrétní znalosti, možnosti C a E mi přijdou úplně mimo, možnosti A,B,D vypadají přijatelně. Zvolil jsem možnost D, protože je z nich nejvíce obecná ("...mají rozmanité pochody...", "...například v potravinářství..."). Z biologie vím úplné h****, ale i tak si myslím, že existuje mnoho různých druhů bakterií s různými vlastnostmi. Možnosti A a B by asi mohly být pravdivé, ale jsou formulované tak, že platí pro úplně všechny bakterie, což asi pravda nebude.

Spíše než znalosti je třeba logické uvažovaní, vyloučení špatných odpovědí a vybírání mezi 2 možnostmi (max 3). Vybírat odpovědi, které se tváří nejobecněji, takové, u kterých si řeknu, že by to asi mohla být pravda, ikdyž to nemám fakticky podložené. Tak snad to aspoň trochu pomohlo :)

Anonymní
# Zasláno: 6 Bře 2012 04:27


Dik moc

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio