PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / TSP 2016 / varianta 10 - tsp 2017
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 19:13


aký výsledok ste mali v úlohe s traktormi ? :)

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 19:14


Myslím,že 32 :)

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 19:16


super to aj mne :)
rada si porovnám aj iné úlohy :D

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 19:18


napríklad v kultúrnom prehlade som dala srí lanku :D

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:15


ja som dala Kubu :/ :D

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:16


A nepamatuješ si ty studenty? Kolik jich bylo celkem?:)

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:17


to nie :/ ale z tej anglickej casti som na to násobenie dala 220 výsledok :)

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:19


Nevadí díky :)Já si myslím,že jsem to dávala taky u té angličtiny :)

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:20


a nevieš ako ty vyšli tie čisla ( kde boli aj logaritmy ) v numerickom myslení ? :) ja som dala b - to odčítanie zlomkov obyčajných

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:47


Jo já taky :))

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 20:57


super :) a ten priklad ze A*B a A =2 :) to som mala 12/7

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 21:13


ja to mam naopak :D :(

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 23:13


Traktory vyšly A) 32 ha. Srí Lanka je taky dobře, to, co označili, byla Guinea. Anglická část vyšla taky 220 a u studentů (to anglické?) to poslední, tuším 180. Ty první dvě to nemohly být určitě, byly moc velké nebo liché a v zadání byla polovina studentů. Logaritmy v numerickém byly skutečně B), které vyšlo asi 3/2 (12/8) nebo tak nějak a zbytek byl 4/5. Ten poslední vzpomínaný příklad byl A = 2 a B = 12 a pak tam byl složený zlomek, v čitateli 1 a ve jmenovateli 1/2 + 1/12, čili 7/12. Pak bylo potřeba ho obrátit k tomu výsledku, takže 12/7, což bylo tuším A), je správně.

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 23:21


A nějaké další. Nejvíc si pamatuju kulturní přehled, takže zmíněná Srí Lanka, Prohlášení nezávislosti, pak u toho úryvku to, že autor napsal Ocelové město a ještě cosi (protože to by byl Verne a toto byl podle mě Wells a Válka světů - pokud by to byl Verne, tak by byla nepravda to, že hra vyvolala paniku nebo jak to tam bylo, takže jedna z těch dvou možností je to určitě). Ten výrok ve smyslu že vím, že nic nevím, byl Sokrates, u toho parlamentu bylo špatně pasivní volební právo do Senátu (že může kandidovat každý, komu bylo 18 - musí mít 40 let). U vyživovacího práva bylo špatně to, že dospělé děti se musejí primárně starat o sebe a proto nemají vyživovací povinnost k rodičům - VP je vzájemná. Anglickou otázku jsem dala ty Slunečnice, doufám, že to bylo ono. U oper tam byla nějaká Wagnerova opera v některé z posledních možností (snad E)?), ale to nevím přesně která, tu jsem vyřadila a dala něco jiného. Latinský citát byl "k podstatě věci" nebo něco v tom smyslu a na poslední si nevzpomenu, co bylo.

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 23:34


Matematika kromě těch pěti zmiňovaných si pamatuju to sčítání Ax + By..., tam to bylo tuším D), všude 1 a v levém dolním rohu nula. Největší číslo minus nejmenší bylo 4/3 - 7/8 = 11/24, pokud si to dobře pamatuju. Spíš nahoďte ještě ty další tři konkrétní příklady, ty už si nepamatuju.

U verbálního particularly bylo E) especially podle mě (obzvlášť). V české části mi dělaly problém dvě otázky, jednak asi ta poslední nebo předposlední s dvojicí slov a jejich vztahem, nakonec jsem usoudila, že úspory a dluhy budou slova opačného významu a pak už to bylo jasné, nevím, co tam přesně bylo. No ale u jedné úlohy k textu, které slovo se nejmíň hodí tam byly samé úmysl, cíl, záměr a za E) prostředek, který jsem dala. Protože vybudování základny sice je smysluplný prostředek (k získání hlasů voličů), ale ta věta nepokračovala, tak to samo o sobě nedávalo smysl. Jenže smysluplný úmysl zní samozřejmě divně jazykově, jsou tam stejné kořeny, takže opravdu nevím, co z toho je blbější.

Prostorovku jsem dala jen to první plus anglickou (a už přesně nevím, co to bylo za možnost, ale podle TOP mi zbyly dvě a podle FRONT ta, která měla třetí čtvereček v jednom tom řádku vlevo, u druhé byl vpravo), to bílé kolečko muselo být vedle černého o jedno nevím kterým směrem v té skryté podobě, takže pak to bylo jasné.

Anonymní
# Zasláno: 7 Kvě 2017 23:49


Další dva k numerickému je ten kód, který určitě nebyl větší jak 300 (ještě byla zajímavá poslední možnost, že je dělitelný 11, což v jedné verzi byl a v druhé ne, mohl být buď 121, nebo 211). A s těmi přehozenými ciframi to číslo bylo 74, takže výsledek 160. Poslední fakt nevím, ale určitě jsem ho řešila.


Analytický mi vyšel tuším pátek (ti dva, co mluvili oba pravdu nebo nepravdu, samozřejmě kecali, takže nebylo ani pondělí, ani úterý a ty další možnosti vedly taky ke sporu). U těch ekvivalentních výroků byl k A ekvivalentní 3 a k B 2. Pak ty negace s tím všichni, každý... vyšly, že některý jakýsi je zároveň kterýsi (už nevím, co tam bylo za vlastnosti, prostě existuje někdo, kdo má zároveň obě ty vlastnosti). S těmi bloky předmětů musela být tuším ekonomie to byla v prvním bloku (ve druhém by byla po sobě s tou administrativou a jinde být nemohla). Ještě jeden anglický s těmi sportovci - lyžaři po jednom do každého stanu a do jednoho k nim oba plavci, protože ti nikoho jiného nesnesou. Gymnasty a cyklisty buď spolu nebo namíchaně. Takže určitě pravdivé je to, že v jednom stanu budou dva plavci. Druhá zebra byla to první, uprostřed byl Cheb, což tam zbývaly už jen 2 možnosti. S tím grafem mělo 4 body 20 %, 3 body taky a stejně tak 0 bodů, pak tam bylo jednou 25 a jednou 15, takový graf tam byl snad jen jeden. Princezny a draky jsem neřešila. Ta tabulka s krevními skupinami (byla v analytice?) mi vyšla to, které říká, že pravděpodobnost libovolné ženy s negativním faktorem a skupinou tuším 0 je 3/4 (protože byly 2, takže 1/2).

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2017 00:04


U verbálního bylo nejlepší synonymum spekulací "úvahy".

A kritický jsem u toho zákona dala u druhé otázky to první, že když se dítě narodí asi měsíc nebo dva po skončení manželství, musí matka požádat soud o určení otcovství (podle mě platí domněnka, že otcem je bývalý manžel matky...podotýkám, že zkoušku z rodinného práva mám za sebou a loni jsem znovu chodila na přednášky, ale s těmi zákony mám občas problém, záleží na úryvku), ale váhala jsem i nad tou možností s oplodněním, že otcem je (respektive není, tam chtěli neplatné tvrzení) ten, kdo dal souhlas, ale materiál není jeho. U první otázky to, že u svéprávného to prohlášení nemusí vždycky probíhat na soudě. Studie k toxoplazmóze byla samozřejmě téma ta souvislost mezi vlastnictvím kočky a psychickými chorobami, špatně bylo to, že jim dělali testy na toxoplazmózu. Nejvíc to, že pokud není korelace, není vlastnit kočku nebezpečné, oslabuje, pokud se prokáže, že toxoplazmóza způsobuje i nějaké ty vývojové vady nebo co. Zjišťovat to kontinuálně a ne u dospělých respondentů je lepší proto, že dospělí si to všechno nemusejí pamatovat. U anglické verze chtěli zjišťovat dlouhodobou hladinu toho hormonu, proto střihali vlasy. A zjistili vztah mezi hormonem a obezitou, ale nevědí, které je příčina a které následek, takže to možnost, která tam jedno z toho tvrdila, je blbě. U té firmy a diskriminace žen jsem dala, že to tvrzení oslabuje, pokud je ve firmě jen 9 % žen, ale to fakt nevím. Poslední opět nevím a víc toho nevydumám, ale řešila jsem vše kromě 8 úloh z prostorovky a princezen s draky, tak když hodíte nějaké údaje, tak si třeba vzpomenu.

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2017 00:36


Tak přece jeden z numerického, to porovnávání různých zlomků, procent... z různých celků (no klasika) bylo správně to poslední, protože 6/5 z 40 je 48 a ostatní možnosti vyšly 45.
A poslední chybějící z analytiky vyšel, že první výrok je pravdivý a druhý nepravdivý (to s tím lednem a tuším pátkem?) a tudíž ten leden buď je, nebo není (už nevím, které z těch dvou, protože si nepamatuju, jak byla v tom prvním výroku postavená ta implikace - když se druhá část, kde byl i leden, znegovala, výrok nebyl pravda, takže to musela být ta možnost ze zadání, neznegovaná).

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2017 00:44


U verbálního mi v něčem vyšlo cosi jako překvapení, překvapující nebo tak něco. Ikarův pád je to poslední s tou slabou vůlí nebo nekázní. A anglický frazém byl taky poslední, to s tím cold cosi, sice význam nevím, ale logicky bych řekla, že mě polevá studený pot?, protože jsem se zapsal na kurz horolezectví a mám strach z výšek nebo co tam bylo.

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2017 07:09


vela veci az na tu diskrimináciu žien - ja som dala že zamestatnanci maju výšší plat ako zamestnankyne :) pri verbálnom to porovnanie úspory : dlhy som dala odmena trest ,
a ešte pri tom verbálnom že nájdite opak slova som dala hypotetický ( hľadala sa opak slova realistický )

Anonymní
# Zasláno: 8 Kvě 2017 20:33


No tam měl být ale argument, který vyvracel tu diskriminaci žen, což mi teda to, že muži mají vyšší plat úplně jako vyvrácení nepřipadá. Ale je možné, že jsem to zadání špatně (opačně) přečetla. Jojo, odměna:trest jsem dala taky, to byla ta dvojice slov opačného významu. A hypotetický mám taky, ještě jsem váhala nad "pofidérní", ale to se tam nehodilo.

Anonymní
# Zasláno: 10 Kvě 2017 18:57


Anglický frazém byl "cold feet" = strach/tréma :)

Anonymní
# Zasláno: 10 Kvě 2017 20:46


U Van Gogha v AJ oddíle byla správně The Starry Night, tu namaloval v blázinci :)

Anonymní
# Zasláno: 10 Kvě 2017 21:37


U Van Gogha v AJ oddíle byla správně The Starry Night, tu namaloval v blázinci :)

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio