PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / TSP 2016 / Dvouoborové studium a krytí předmětů
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2016 19:13


Ahoj všichni, hlásím se na dvouoborové studium a dneska jsem si nanečisto vytvářela rozvrh. Zjistila jsem, že se mi kryjí dva povinné předměty z obou oborů. Oba se vypisují pouze na podzim a jsou povinné pro postup do druháku. Chtěla jsem se zeptat na radu, jak tuto situaci řešit. Taky by mě ještě zajímalo, jak je min. množství za semestr 20, tak jestli musí být 20 kreditů za každý obor nebo se to bere dohromady. Předem díky za odpověď!

Anonymní
# Zasláno: 14 Čec 2016 22:25


S řešením situace ti obtížně někdo poradí, když si nenapsala o jaké jde třeba obory, předměty nebo aspoň fakultu. Bo to je dost individuální záležitost.

Těch 20 kreditů se bere dohromady ze všech tvých studií, takže nepotřebuješ mít 20 kreditů na každém z tvých oborů. Dokonce i pokud má někdo třeba dvě samostatná studia, tak pro účely postupu do dalšího semestru se mu kredity sčítají.

Anonymní
# Zasláno: 15 Čec 2016 13:59


Díky za info! Jedná se o Uměnovědný proseminář I a Úvod do lingvistiky.

Anonymní
# Zasláno: 15 Čec 2016 14:05


ahoj.. Uměnovědný seminář I pokud máš na SUS, tak ten je povinný na docházku, hádám, že Úvod do lingvistiky je přednáška, tak tam by to být problém neměl...

Anonymní
# Zasláno: 15 Čec 2016 17:42


Na stránce předmětu právě není docházka uvedena. Je tam pouze napsáno "Students are expected to meet all requirements (attendance, etc.) in harmony with the study regulations." Mám kvůli toho docela obavy, protože jestli tento předmět neprojdu, tak mě nepřipustí do dalšího ročníku.

Anonymní
# Zasláno: 16 Čec 2016 18:22


Jak to myslíš, že tě nepřipustí do dalšího ročníku?

Anonymní
# Zasláno: 17 Čec 2016 13:17


No v AJ je to tak, že se prvák skládá pouze z povinných předmětů, které musí student absolvovat, aby ho na konci roku připustili k postupové zkoušce, která je nutná pro posun do dalšího ročníku.

Anonymní
# Zasláno: 21 Čec 2016 23:21


NO, ono jestli neprojdeš i tím Uměnovědným seminářem I, tak tě to nepustí dál...navazuje to na další semináře a prosemináře, ale dá se s vyučující domluvit na nějakém kompromisu..Podle mě by bylo možná nejlepší uvážit, který obor je pro tebe důležitější...Uměnovědy nemají ve finále magisterské pokračování, přichází v úvahu snad Učitelství estetiky pro střední školy či Managament v kultuře, ale toť vše...žádné PhDr. ani PhD.se nekoná :D...pokud jsi přijata na jiný 'lepší' obor, bež raději tam :D.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio