PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / TSP 2016 / Právnická fakulta
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 23 Čen 2016 21:17


Bakaláři, máte už aktivní studium v ISu? Já ještě ne a začínám být nervózní. Dnes odpoledne jsem byla na zápisu a říkám si, jestli jsem něco nezapomněla podepsat.

Já teda nemám s bakaláři nic společného, takže úplně fundovanou odpověď ti dát nemůžu ale v těch IS statistikách nejsou u Bc. oborů žádné počty studentů v 1. semestru, takže podle mě to vypadá, že to tam zatím nezadávali.

Anonymní
# Zasláno: 23 Čen 2016 21:33


OK, dík, začínala jsem trochu panikařit, když magistři to tam měli hned ten den. Ale to možná kvůli seminářům?

Anonymní
# Zasláno: 23 Čen 2016 22:38


Je to možné anebo možná je to i tím, že je to jakoby jednodušší. Já teda nevím, jak přesně probíhají ty zápisy bakalářů, jestli je to podle příjmení nebo oborů nebo jak, ale i kvůli množství oborů apod. tipuji, že to bude asi trochu namixované ne? Zatímco, když mají zápis magistři, tak jsou tam jen magistři, takže je možná rychlejší a jednodušší to tam naházet. Protože vím, že min. třeba na FSS nebo FF je běžné, že to tam není úplně hned. Akorát jestli případně IS vám normálně zpřístupnili, tak ve chvíli, kdy pak zaktivují to studium, tak se to nebude hned ukazovat. Že je potřeba buďto počkat další noc, kdy se IS sám aktualizuje, není to přesně o půlnoci. Anebo je potřeba to zaktualizovat ručně, za mě to ukazovali i na zápisu, nevím jestli to dělají pořád, ale je potřeba si v levém sloupečku dát "Systém", je to skoro úplně dole, tam pak je hned jako první "Nastavení systému" a tam pak je "Překontrolovat i nyní údaje pro titulní stranu".

Anonymní
# Zasláno: 24 Čen 2016 11:40


Tak už mám studium aktivní a předměty zapsané.

Anonymní
# Zasláno: 28 Čen 2016 17:23


Jak poznam, ze mam studium v isu aktivni prosim ?

Anonymní
# Zasláno: 28 Čen 2016 17:54


Tak jednak ho tam prostě obecně vidíš, třeba když najedeš do studenta, tak v pravým rohu apod. a jednak i třeba na takové té své osobní stránce s fotkou apod., pokud ho máš aktivní, tak ho tam uvidíš.

Anonymní
# Zasláno: 30 Čen 2016 13:53


Tak blbečci zase začali propagovat výlet na Cigháj! Je to sračka!

Anonymní
# Zasláno: 3 Čec 2016 18:50


Je to velká sračka. Vyhozený prachy za nic.

Anonymní
# Zasláno: 8 Čec 2016 16:29


Je někde založená skupina pro dálkaře? :)

Anonymní
# Zasláno: 30 Čec 2016 12:44


Zdravím, jde někdo ještě na test TSP 2016 v září? Pokud ano, mohli by se mně ozvat na patriot73@seznam.cz. Mám zajímavou nabídku.

Děkuji

Anonymní
# Zasláno: 2 Zář 2016 22:54


Ahoj, máte někdo prosím šablonu podle které by se dalo navolit předměty ideálně na 4 roky a ne na 5? Straší mě, že jsem to projela špatně. Strávila jsem nad tím hodně času a v diskuzi jsem četla, že máte kolegy co práva studují kratší dobu. Ráda bych předešla nějaké nechtěné tragédii. Na studijní si zajdu, jen je nechci vyrušovat. Dík

Anonymní
# Zasláno: 3 Zář 2016 16:11


Já teda mám většinou max. kolegy, co to stáhli na 4,5 roku a v tom případě na šabloně nijak extra nic neměnili, protože v 10. semestru už není potřeba mít výuku a většina lidí ji nemá, pokud jim náhodou nechybí povinně volitelné předměty nebo tak něco. Tam jediný co, tak je potřeba si o rok dřív přihlašovat diplomku (tj. už v třeťáku) a pak i dřív registrovat předměty ke státnicím (ve čtvrťáku). Asi neznám nikoho, kdo by stihl rychleji ale ono za mě by to ani úplně nešlo, protože můj ročník rozjížděl nový studijní plán. Kdy jeden nový předmět byl navíc až právě v 9.semestru, a ročník před nama ho takhle samostatně neměl, takže :D Ale upřímně, nejsem si jistá, jak moc ti zrovna na studijním poradí.

Anonymní
# Zasláno: 3 Zář 2016 20:05


Děkuji za reakci. Já jsem prostě stará a čas už je poměrně blbá komodita. "Kdy budeš mít děti, když budeš studovat dalších pět let?" Je mi vyhrožováno, že budu mít málo předmětů ve 3tím semestru. Ale já si myslím (podle toho jak pročítám prerekvizity), že do druhého lze dát Pracovní právo, Obchodní právo a Občanské právo procesní jedničky a ve 3tím si stáhnout dvojky z pátého semestru. V prerekvizitách je maximálně chtěna alespoň částečná znalost občanského práva, ale není to podmíněné zkouškou.

Anonymní
# Zasláno: 3 Zář 2016 23:36


No ono ale jedna věc je, to mít na papíře a jedna pak v reálu. Asi to záleží i na každém ale za sebe si nejsem jistá, jestli je dobrý nápad si například obchod dávat do druhého semestru a to je jen takový příklad. Navíc ten půl rok už podle mě až tak rozdíl není. Ono totiž, popravdě, podle mě bys stejně musela v tom čtvrťáku státnicovat až v září a ne už v červnu, že nevím jistě jestli bys stihla ukončit všechny předměty tak, abys mohla jít v červnu ke státnicím. Ono totiž v 10. semestru je speciální zkouškové, které začíná dřív, než jindy, aby případně si člověk stihl dodělat zkoušky před státnicema. Teoreticky by ty předměty z 8. semestru nějaký takový termín mít mohly, pro ty, co ten předmět opakují ale jestli to tak bude nebo ne, to těžko říct. A ono státnice jsou docela brzo a hlavně některé katedry mají hodně brzo obhajoby diplomek. Takže je dost možný, že bys stejně musela jít ke státnicím až v září a nevím jestli už je až takový rozdíl mezi zářím a lednem.

Anonymní
# Zasláno: 4 Zář 2016 13:52


Dobře, tak moc děkuji za názor :)

Anonymní
# Zasláno: 4 Zář 2016 15:30


Není zač, klidně kdyby tě zajímalo něco konkrétního tak se ještě ptej :) Akorát mi pak ještě napadlo, že pokud bys v 8. semestru měla nějaké povinné předměty, tak vlastně v podstatě asi určitě bys musela ke státnicím až v září. Protože ono termíny zkoušek by tam třeba i byly ale abys mohla ke zkoušce, tak potřebuješ mít zápočty ze seminářů a ty v té době mít nebudeš. Jakože třeba termíny z trestu bývaly i v půlce dubna ale to je ti úplně k ničemu, protože prostě potřebuješ nejdřív zápočet.

Michamicha
# Zasláno: 5 Zář 2016 21:37


Ahoj,pomoc!
Tak asi budu vyhozen ze školy,protože jsem po... předmět.
Když bych udělal zase přijímačky,a chtěl si uznat předměty,jaká je lhůta pro jejich uznání z ukončeného studia (které nebylo ukončeno řádně)?

Ve starém SZŘ jsem našel lhůtu 7 let,ale v novém nic nevidím.
Lhůta začíná běžet dnem splnění předmětu,nebo dnem ukončení předchozího studia?

Michamicha
# Zasláno: 6 Zář 2016 03:49


Prosil bych o link na nějaký předpis,podle kterého škola při uznávání jedná.

Anonymní
# Zasláno: 11 Zář 2016 21:14


Hledám Pobliona, máte na něj někdo kontakt? V činkárně kam jsme spolu chodili jsem mu něco půjčil a on mi to nevrátil.

Anonymní
# Zasláno: 11 Zář 2016 23:35


Také se vám ze čtvrteční Brzobohaté na seminář teorie práva stala slečna Smejkalová?

Anonymní
# Zasláno: 15 Zář 2016 12:46


Vdalo se několik doktorandek, vč. Kudrové

Anonymní
# Zasláno: 15 Zář 2016 12:47


Tys myslel asi rozvod, no to čumim teda

Anonymní
# Zasláno: 15 Zář 2016 12:52


Také se vám ze čtvrteční Brzobohaté na seminář teorie práva stala slečna Smejkalová?


Já jen doplním, že rozvedená už NEMŮŽE NIKDY být slečnou. Jestli se tak sama nazývá, tak jako právnička ví, že titul slečna už nemůže uvádět ani na občance.
Asi to s ní dost zatočilo,když se chce vydávat za slečnu-tedy nikdy nevdanou. Vždycky bude paní, VŽDYCKY ! Byla by paní i když by ovdověla.

Anonymní
# Zasláno: 16 Zář 2016 14:38


Nějak nevím, proč tu řešíte svatby, rovzody apod., když Brzobohatá a Smejkalová jsou dvě úplně odlišné osoby :D Takže nedošlo ke změně příjmení vlivem svatby, rozvodu, ani ničeho jiného, ale prostě došlo ke změně osoby, která ty semináře bude mít :D Vypadá to, že Brzobohatá prostě vůbec učit nebude a to je celé, takže ty semináře dostal někdo jiný. Se občas prostě stává :)

Anonymní
# Zasláno: 21 Zář 2016 13:18


A občas se stává, že někdo napíše špatně komentář, který někdo špatně pochopí. Sorry.

Anonymní
# Zasláno: 22 Zář 2016 12:53


Super článek, se kterým by asi souhlasil i doc. Kroupa:
http://www.dotyk.cz/komentare/glosa-moje-ministers tvo-muj-stat-muj-boj-20161019.html

Anonymní
# Zasláno: 24 Pro 2016 02:12


Viděla jsem příspěvek v diskusi,ale nikdo na něj neodpověděl.Chci se zeptat-když mi bude teď ukončeno studium,a v létě udělám přijímačky,tak jaké předměty mi škola uzná do nového studia? Může i absolvované 4 roky zpět? A uzná mi předmět, kde jsem měla "E"? Nebo je nějaké omezení.
prosím o odpověď.Jsem bezradná.

Anonymní
# Zasláno: 24 Pro 2016 19:55


Hezký Vánoce!
Když splním jazyk I.1. (anj), ale chci mít I.2. (nj) - je to možný? Nebo musím znova absolvovat I.1 (nj), abych mohla pokračovat v nj (a ukončit zkouškou po 4.semestru). Lze měnit jazyk v rámci "povinného"-tedy I.?

Anonymní
# Zasláno: 26 Pro 2016 19:29


Škoda,že je tohle fórum na prd.Asi je to tím,že tu neradí nikdo ochotný a zároveň člověk,který je v obraze.
Neznáte lepší diskusní fórum na TSP testech nebo studiu na MUNI? Nemyslím tím faceb. skupinu.

Anonymní
# Zasláno: 14 Led 2017 16:13


Nejen tento web, ale i Masárna stojí za pět h****. Na právnickej teď končím a nechce se mi tam ani vracet. V každém semestru je předmět, kde se celá katedra psychopaticky činí, aby studenti (neprotekční) vyletěli. Opravují testíky jak se jim zlíbí a k ústní si berou lidi, co je znají ze semináře a stejně je potopí.

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio