PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2015 / Poraďte kam jít..
<< . 1 . 2 .
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2015 12:30


V psychologii se kariéra taky ani udělat nedá.Já tu neprudím, abych někoho odradila :D Já ji studuji :)

mafil
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2015 12:52 | Změnil/a: mafil


Problém je v tom, že práce je velmi málo. Z hlediska uplatnění je podle mě nejlepší jít na žádaný obor na prestižní školu, protože žijeme v době marketingové.

Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2015 13:02


Tak já psychologii nestuduju, ale považuji ji obecně za zajímavý obor. Co vím d známých, tak nejčastěji říkají, že s uplatněním tak moc problém není, ale finanční ohdnocení často nenímoc na urovni vš absolventa. Jenže peníze přece tak nejsou všechno, musíte se zkrátka umět rozhodnout, jestli je pro vás duležité studovat obor perspektivní z hlediska konání vyššího dobra, nebo z hlediska finančního zajištění. Ne vždy spolu musí jít tyto dvě věci ruku v ruce že.

Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2015 14:11


S psychologií máš pravdu.S platem je to pravda.Já měla ale na mysli přímo kariéru.Čeněk (učí na FF) říkal na přednášce,že jestli nemáme zajištěné místečko (přes rodinného člena) v klinické psychologii,tak se nemáme zaměřovat tímto směrem (klinika).Míst je děsně málo.Co já vím,tak hodně lidí muselo začít pracovat třeba v nemocnici,nebo v léčebnách (např. Havlíčkův Brod),to druhé je pro mou kamarádku peklo.

Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2015 20:06


http://protidepce.blog.cz/1409/sleduju-porno

Anonymní
# Zasláno: 6 Čen 2015 13:28


https://www.facebook.com/groups/359837594215569/

Pro studenty ESF MU s nástupem do studia 2015. Přidejte se ke skupině :-)

Anonymní
# Zasláno: 26 Čen 2015 14:30


omlouvám se za spam

http://www.kostnidren.cz/registr2014/1_jaksedrenda ruje.html


Nebolí to. Jsem taky dárce. Přidejte se.
Jarka

Anonymní
# Zasláno: 10 Čec 2015 14:50


Jsem rok po právech a pokud tady někdo tvrdí, že nemůže po škole najít práci, tak je rozhodně chyba jen na jeho straně. Samozřejmě záleží na městě, kde dotyčný práci hledá, ale nedokážu si představit, že absolvent práv, který alespoň v rámci povinné praxe zavadil při studiu o práci a není již od pohledu úplně neschopný, nenajde např. v Praze/v Brně místo koncipienta. Jo, pokud školou jen proplul, praxi viděl tak možná v Ally McBealové, neumí jazyky a sotva by dokázal dohledat na internetu adresu soudu, tak pak oprávněně zastává své místo v callcentru. Avšak i takový absolvent práv bude může zvolit uplatnění ve státní sféře, či jako podnikový právník, kde konkurence a nároky na přijetí nejsou většinou tak vysoké jako v advokacii. Ekonom (pokud nevystudoval účetnictví, či podobné trhem vyžadované obory), tak bude mít o dost těžší startovní pozici. A jak již bylo řečeno, na většinu ekonomických postů (typu management, audit, daně, atp.) se taktéž může hlásit právník, zatím co, naopak má ekonom smůlu. Jediné co pravdou zůstává, že koncipienti opravdu mají mnohdy smutný příjem, který mimo Prahu krouží okolo čísel rovnajícím se minimální mzdě. V Praze na průměrnou mzdu dosáhnou jen štastlivci, popř. opravdu schopní jedinci s nějakou praxí (pokud nedělají v mezinárodních firmách).

Anonymní
# Zasláno: 10 Čec 2015 15:40


Já si taky všimla, že tu hodně lidí píše blafy. Zřejmě to jsou lidi, co nebyli letos přijatí, a jsou pod čarou. Snaží se tu znechutit těm přijatým obor Právo, aby na studium nenastoupili. Pak bude následovat dobíračka a přijmou ty, co tu šířili blafy. Jo, jsem psycholog a právník...kdyby se někdo ptal :)

Velmi se mi líbila věta, že někdo má 3 zaměstnání, aby se uživil...jako právník... To je do očí bijící blbost.

Anonymní
# Zasláno: 10 Čec 2015 18:40


Velmi se mi líbila věta, že někdo má 3 zaměstnání, aby se uživil...jako právník... To je do očí bijící blbost.

No úplně není. Já z toho předmětného příspěvku to pochopila tak, že ta dotyčná osoba je v současnosti advokátním koncipientem a tam to opravdu nemusí být daleko od pravdy.

<< . 1 . 2 .
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio