PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Test studijních předpokladů 2006-2011 / nástupní plat učitele na střední a základní škole
<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 5 Pro 2009 09:51


podle mna pedaky delaj proste lidi kteri se jinam nedostali a chtej mit aspon nejakej titul... a kdyz uz se nikde nechytnu tak si muzu jit ucit...
jsou ale i vyjimky ktery to asi fakt bavi

Anonymní
# Zasláno: 5 Pro 2009 13:32


souhlas

Anonymní
# Zasláno: 5 Pro 2009 13:37


to Karolina: Útočíš tu na moje základní práva, kterým je např. právo svobodného projevu či rozhodování. Ještě si rozmyslím zda podám podmět orgánům trestního řízení, aby tvoje jednání prověřili.

Karolína
# Zasláno: 5 Pro 2009 19:34


Už se na to těším. Obzvlášť se těším jak bude vypadat ten podmět...já totiž doteď měla za to, že orgánům trestního řízení se podávají podněty :-) Ty že jsi na právech ?

Anonymní
# Zasláno: 5 Pro 2009 23:42


Ne to jsem já na právech.

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2009 02:02


to Karolina: A co svoboda projevu? To ti nic neriká? Si můžu říkat co chci. Je vidět, že již máš s trestním řízením zkušenosti na což jsi se pravě nechala nachytat, takže s KZO - drbanama se nebavím.

Karolina
# Zasláno: 6 Pro 2009 13:56


A schizofrenik k tomu....ma to pak smysl? Nema :-)

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2009 16:31


to Karolina: jsi krava co nicemu nerozumi a ujizdi se na jednoho preklepu...

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2009 23:12


Anonymní
Juu, invektivy, to tady dlouho nebylo. Co tam jeste mas? ;)

Anonymní
# Zasláno: 4 Led 2010 00:32


Ahojky, zajímavá diskuse. Tak dovolte, abych se do ni pustil okem vysokoškoláka. Studuju ekonomku, a po škole mě napadlo jít učit, ale nezlobte se na mne, za 15 000 jít učit? Kamoš co dělá ve fabrice u stroje má 15 000 a nemusel tak jako já dávat 1 milion korun do vysoké školy. Ano, zhruba 1 milion mě vyjde na vystudování VŠ (pokud počítám naprosto vše, i náklady ušlé příležitosti). A abych šel dělat práci s podprůměrným platem? tak na co jsem investoval mega do vzdělání když se mi to nevrátí? Ať dají učitelům 30 - 40 tisíc (jako je plat vysokoškoláka a nebudu zde polemizovat v jakém oboru, kecy ve stylu, že ta práce je těžší a ta ne neberu, všude se dá dělat poctivě a tvrdě a nebo práci ojebávat) a vrátí se do škol lidé co chtějí učit a baví je to a stoupne i kvalita vzělání u nás a basta!

Anonymní
# Zasláno: 4 Led 2010 09:54


a co bys chel jit ucit s ekonomkou?

Anonymní
# Zasláno: 4 Led 2010 10:41


Je fakt, že ze svého okolí znám spoustu lidí, co šli na pajdák jen proto, aby chodili na VŠ a měli tedy statut studenta (kámoška, co maturovala z matiky za 4 s odřenýma ušima a nyní studuje kombinaci matematika + něco bude "fakt" dobrým učitelem, nehledě na to, že si pořád stěžuje, kolik dostávají úkolů - nemusela tam chodit a úkoly by neměla...)

Anonymní 9.54 - S ekonomkou může jít v pohodě učit na střední třeba Ekonomii, Management, Marketing, Účetnictví. Až na to, že se zakope někde ve školství, ale třeba mu pracovní doba a plat budou vyhovovat ;)

A jinak platy učitelů.... Všechno souvisí se vším, takže pokud se budou hýbat platy učitelů, můžeme čekat odezvu od zdravotníků, záchranářů, hasičů, policistů, atd. Takže je to úkol pro pány nahoře, kteří ovšem kopou jen za sebe a na nějakou odpovědnost kašlou. Čili se začněme spoléhat sami na sebe a možná se budeme mít fajn...

Anonymní
# Zasláno: 4 Led 2010 20:54


Až budou mít na ZŠ, nebo středoškolští učitelé 30 - 40 tis., tak sežeru svůj diplom z VUT.

Anonymní
# Zasláno: 5 Led 2010 12:16


no vzhledem k tomu, ze ted budem chodit do duchodu v 65letech, tak si nedovedu moc predstavit sebe v 65 letech jako ekonoma,,, proto si pujdu 45 vklidu ucit a tam se budu klepat do duchodu:)))

Anonymní
# Zasláno: 5 Led 2010 12:45


Učitelé jsou zašíváci, komu se nechce makat, tak jde učit, tak to bylo odjakživa.

Anonymní
# Zasláno: 18 Led 2010 21:55


Vážení, dovolte mi abych se i já připojil k této debatě. Jsem student 5. ročníku Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy a 3. ročníku Všcht. Vždy jsem chtěl učit, nehctěl jsem být doktor, právník už vůbec ne, ale učitel. Ó, jaký hřích. Vím, že je to náročná práce(už jsem si to v rámci praxí i zkusil), vím, že je za to málo peněz, proto dělám tu druhou školu, abych měl potvrzení, že umím i něco jiného, a proto, kdyby mě učitelství neuživilo, budu moct jít někam do průmyslu. Skutečně se nepovažuji za tupce, co nechce pracovat. Doktor zachrání život, architekt vyprojektuje dům, učitel vychová generaci, zedník postaví zeď...Všichni jsou užiteční. Nechápu, jak tohle může někdo zpochybnit... Dle mého názoru učitelé za to, co dělají, mají skutečně málo, ale k tomu se vyjadřovat nechci. Fascinuje mě nabubřelost některých lidí, kteří jsem napsali své příspěvky. Zejména ten student práv je dle mého názoru idiot. Nechápu, jak si může dovolit soudit něco, co si nikdy nezkusil...Jak může takhle nevybíravě generalizovat a sám sebe považovat za poloboha? Kde bere tu drzost? Btw. jeho argumentace je dost prostinká, připomínající vzteklé dítě. Doufám, že se mu bude na právech dařit a třeba dospěje v člověka. Další adept na idiota roku je autor příspěvku, který říká, že učitelé jsou na nic a nic mu během jeho života nedali. Kdyby během svého života nebyl nějakým učitelem veden, tak neumí psát, číst, počítat, logicky myslet, kriticky posuzovat atd. Jak se potom dostal na vysokou školu? Samostudiem? Aha a kdo napsal ty učebnice? Kdo je uspořádal tak, že se z nich dá učit? Každá profese má nějaký smysl a i mizerná angličtinářka s ruským přízvukem mi přijde prospěšnější než nějaký pablb, který si titul koupil na soukromé škole(na které jsou reklamy už i v metru!) a dělá někde v kanceláři práci, kterou není asi on sám schopen popsat natož pochopit, ale za to je nehorázně přeplacen.... P.S: Omlouvám se za použití slova idiot, ale skutečně mě nenapdlo vhodnější...

Anonymní
# Zasláno: 23 Led 2010 18:54


Nějaký pablb, který si titul koupil na soukromé škole(na které jsou reklamy už i v metru!) a dělá někde v kanceláři práci, kterou není asi on sám schopen popsat natož pochopit, ale za to je nehorázně přeplacen....

Ahoj tak já se dobrovolně hlásím, že jsem uplný pablb a idiot, nebudu chtít nikdy umět popsat práci co dělám... a teď mi honem zežeň tu práci za kterou mám být nehorázně přeplacen. Jo je vidět, že jsi ještě najivní studentík co chce být učitelem národa...

Anonymní
# Zasláno: 10 Úno 2010 19:04


jaja_
Anonymní
Tím, co jsi tu řekl, ukazuješ jen, jak jseš primitivní a ubohej debil,,

Jan KV
# Zasláno: 23 Bře 2010 23:22


Je to ostuda naší republiky. Proč mají učitelé tak malé platy, když ostatní lidé, kteří dělají ve veřejné správě (např. na krajských úřadech) a mají stejné vysokoškolské vzdělání berou dvakrát tolik než učitelé!! Je to výsměch, protože v dnešní době učit není žádná sranda. Člověk musí být vzdělaný, nervově vyrovnaný (s dnešní mládeží) atd...Za chvíli nikdo na základní školy nebude chtít, protože všichni kvalifikovaní učitelé zvolí radši jiné povolání, za které dostanou více peněz!!! Mělo by se to změnit!!!

Anonymní
# Zasláno: 24 Bře 2010 22:49


to Jan KV:
No on taky málokdo na krajských úřadech má dohromady nějaké tři měsíce placených prázdnin a pracovní dobu od osmi do jedné po obědě, že:)... jo, vím, že se jim do pracovní doby započítává i "příprava na hodiny", což mi osobně přijde jako výsměch, zvlášt u pedagožky, která učí třicet let to samé... Učitelé jsou lidé, kteří si toto zaměstnání zvolili DOBROVOLNĚ, stejně jako lékaři/právníci/úředníci/zedníci... člověk, který jde na pedagogickou fakultu přece musí předpokládat, že bude vykonávat své povolání jako učitel, nač je tedy litovat... ? Já bych učit nešla, ale stejně tak bych nešla operovat na sál nebo obhajovat do soudní síně, ale proto taky nestuduju Pedf nebo LF nebo PrF ale FF... mimochodem znalosti a přístup většiny učitelů na středních a základních školách zcela odpovídají tomu "ostudnému" platu:)

Anonymní
# Zasláno: 25 Bře 2010 07:06


Anonymní

No ona je tam ta příprava zahrnutá asi hlavně proto, že učit 8 hodin denně 5 dní v týdnu prostě nejde, to by bylo na zcvoknutí. Člověk nemá šanci se tak dlouho koncentrovat. V kanclu si dáte oraz, když chcete, za katedrou to dost dobře není možné, tam musíte být prakticky pořád aktivní a ve střehu.

Jinak nevím, kde jste vzali srovnání s pracovníky krajského úřadu, dvojnásobek platu ve srovnání s učitelem určitě nemají.

Anonymní
# Zasláno: 25 Bře 2010 18:58


Vždyť mají každých čtyřicet pět minut desetiminutovou přestávku, plus málokterý učitel chodil skutečně se zvoněním do třídy, takže spíš patnáct minut přestávku:)...

Anonymní
# Zasláno: 25 Bře 2010 19:23


Učitelé jsou banda lemlů a nefachčenek, na pajdák chodí pouze tragédi co rádoby všemu rozumí, ale neumí vůbec nic... proto jsou ti lidé tam, kde jsou.

Anonymní
# Zasláno: 26 Bře 2010 15:00


Jsem studentka 5.ročnku Pedf (obor Aj/Nj) a ráda bych vystoupila na obranu učitelů. Tak za prvé, na peďák nechodí jen ti, co se jinam nedostanou. Já i spousta mých známých - spolužáků jsme odmaturovali za 4 na gymnáziích (tím se nechci vychloubat, jen ilustrovat situaci) a na učiteství jsme šli dobrovolně a s chutí.
Mrzí mě ale fakt, že na peďáku se neučí jak učit, ale více méně všechno ostatní, co ve škole ani nepoužijete. Např. učitelé pro ZŠ museli vykonat zkoušku ze staré angličtiny (!) tzn. z jazyka, kterým se mluvilo za doby Viléma Dobyvatele, nebo z dalších dvou jazyků (polština, španělština), které se ani nevyučují. A to nepočítám zkoušky z literaturym lexikologie, stylistiky atd., kterou žáci na ZŠ neuvidí ani z rychlíku. Na to, abyste mohl/a jít učit děti der die das, musíte znát nazpaměť všechny hory v Alpách...Neříkám, že učitelé nemají mít všeobecný přehled, ale tohle je už fakt moc.
Nakonec vás teprve v páťáku (!) vypustí na pořádnou praxi na nějakou školu, kde na vás čeká banda pubertálních výrostků, jejichž jedinou zábavou je podrývat vaši autoritu, řvát na sebe přes půl třídy a házet otrávené obličeje, když je překřičíte a nedej bože se jich na něco dovolíte zeptat. A není to tím, že by ve vás kvůli věku neměli autoritu. Jim totiž o nic nejde. Než by si udělali domáci úkol, nebo se učili, radši paří na kompu a nechají si druhý den nasázet pětky. A pak za to můžete vy, protože jste asi špatná učitelka, když vám žáci propadají...
A přestávka? Ta vám stačí leda tak na to, abyste se nadechli a doběhli si do kabinetu pro učebnice na další hodinu (WC ani svačinu ani kolikrát nestihnete). Celý den jste jak na kolotoči a když skončíte, tak jste rádi, že se doplazíte domů.
A za tohle martyrium se člověk dočká těch pár korun? Jestli chcete někoho kritizovat, tak si to běžte sami nejdřív zkusit. Garantuji vám, že tam nevydžítě ani jeden týden.
A ještě co se týče přípravy - všichni, kdo někdy učili ví, že pokud chce člověk mít pěknou hodinu, stráví přípravou klidně dalších pár hodin - myslím např. pokud si připravujete různé hry a materiály navíc. Pak jim to pexeso, se kterým se jak blbec stříháte půl hodiny a tisknete (samozřejmě z vlastních zdrojů, protože škola vám na to nedá ani vindru), rozdáte a oni vám ho za pět minut zničí. Takže mám někdy pocit, že bych nejradši zavedla tělesné tresty :) A co se týče prázdnin, tak ty jsou naprosto zasložené, protože si učitelé taky někdy musí léčit nervy, ne?
Podle mého názoru se české školstí rozhodně nehroutí kvůli učitelům, ale kvůli pitomým příkazů shora jako např. RVP. Děti si budou jen hrát a za chvíli z nich bude banda pablbů, kteří ani nevědí, jaké je hlavní město ČR. A za druhé samozřejmě také díky volné výchově rodičů, kteří je nechají dělat, co chtějí a nedotknou se jich, ani kdyby jim doma třeba kradli. No řekněte, uškodilo vám to, že vám rodiče občas jako malým vrazili jednu výchovnou, pokud jste si to zasložili? Já občas nestačím zírat, co si dnešní žáci všecno dovolí. Nakonec to skončí tak, že budou ještě šikanovat učitele!
Takže závěrem: pokud někdo závidí učitelům pohodu, tak by se měl nad sebou opravdu zamyslet!

Anonymní
# Zasláno: 27 Bře 2010 14:07


Zkuste dělat u policie nebo u hasičů a poznáte vo čem brečet, tak si tu nestěžujte, každej dělá na co má. Když chceš hodně peněz máš pakec a když Ti na nich moc nezáleží, tak volíš pohodové zaměstnání. Učitelé proto tolik nemají...

Anonymní
# Zasláno: 27 Bře 2010 14:33


Učitelé jsou banda lemlů a nefachčenek

Zkus to říct svému učiteli u maturity, ty hrdino :D

Anonymní
# Zasláno: 31 Bře 2010 20:31


Většinou to byly trosky a když někdo zaklepal na ředitelnu, tak slyšel cinkání skleniček a lahví a možná po 5 minutách někdo řekl dále... V praktickém životě naprosto nepoužitelní...

Anonymní
# Zasláno: 8 Dub 2010 12:47


Opravdu mě pobavila tato diskuse.. A proto jsem se rozhodla, že se také připojím.

1. Ti co tvrdí, že na PF chodí jen lidé, co se jinam nedostali neví o čem mluví a ani to vědět nemohou, protože se pravděpodobně neostali ani k maturitě.

2. Je vidět, že závistivých, zakomplexovaných a hrubých lidí je v naší zemi dost a dost..

Proto doufám, že jako učitelka napomohu tomu to změnit.. A ze schlíplých chudáčků se stanou hodnotní lidé!!!!!!

Anonymní
# Zasláno: 8 Dub 2010 15:48


Dobře tak dejme tomu, že jsi nadprůměrně inteligentní a učení Ti nedělá žádný problém, vyznáš se v Biologii, Ekonomice, Právech, Fyzice, Matematice, Historii, umíš jazyky, a protože Tě baví učit tak jdeš na učitelku.
Nebuď směšná a jdi dělat manažerku za 80.000,- Kč/měsíc a pokud Ti stačí 18.000,- Kč/měsičně, 2 měsíce prázdnin, 30 let učit pořád to stejné dokola a jsi tak trochu levá a lenošná, tak jdi na učitelku. To Ti schvaluju a nediv se, že máš plat jakej máš, protože si víc nezasloužíš. Před nástupem na pedagogickou fakultu jsi určitě věděla kolik budeš mít....

Anonymní
# Zasláno: 8 Dub 2010 16:47


no, kua, to mi hnulo žlučí, tahle diskuze. Práce učitele je, co se stresu týče, jedno z nejnáročnějších povolání. Vono tady vypočítáváte, jak maj dva měsíce prázdnin. Mezi hasičema je zas heslo "když hasič leží, plat mu běží". Velkou část směny hlavně řeší, na jakej film se mrknou. Nemluvě o tom, že dokonce jsou placený za to, že v práci spí!! A jim kupodivu ty platy všichni přejou...
Samozřejmě, nic proti hasičům, sám jich pár znám a práci jim fakt nezávidim. To jen jako ilustrace, že porovnáváte nesrovnatelný.
Já jsem v posledním ročníku FSI a rozhodl jsem se jít učit. Možná právě proto, že mě štve, jak mizerný učitelé na školách jsou.
Co se hodin týče, tak domácí příprava není jenom tzv. příprava na hodiny, ale například opravování písemek. Ono si zkuste opravovat čtvrtletní slohy třeba v pěti třídách, který učíte. Prostě pokud to učitel chce dělat poctivě a pořádně, tak mu to i doma zabere minimálně tolik času co ve škole. Jistě, dá se to vochcat, každej sme to zažíval. Problém je, že když to člověk ojebává, je placenej úplně stejně,, jako když poctivě maká. Když jsem brigádničil na stavbe, zedník bežně půlku směny promrhal, kouřil, čumel do blba, nebo jenom prostě nic nedělal.
Dojal mě třeba týpek, kterej píše, že když chceš pohodový zaměstnání a stačí ti málo pěněz, jdeš učit...učitelství je všechno možný, jenom ne "pohodová práce". Stále se zvyšující nároky, stále náročnější práce s dětma (kulantně řečeno, že jsou to čím dál větší kurvy:-)), obrovskej stres. Ale to se těžko vysvětluje někomu, kdo to nezažil a kdo vidí jen ten úvazek 22 hodin za týden.
Takže asi takhle: pokud budou učitelé kvalitní, budou tvrdě makat, pak je ten plat vyloženě směšnej. Bohužel svoji výší odpovídá urovni, která je běžně k vidění. Všichni známe učitelé kombinace tělák/zemák, který přípravu na hodinu dělali naposled před dvaceti lety a vzhledem k nekonfliktnosti svých předmětů ani nezažívají tolik toho učitelskýho stresu...

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio