PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Prostorová představivost / TSP 2011, var. 1, ot. 45
Autor Zpráva
hlemy
Člen
# Zasláno: 6 Pro 2011 12:50


Nechápu, jak to může být podle výsledku d), když tu stodolu (nebo co to je) složím směrem od papíru ke mně, tak je to jasný a). Déčko by to bylo v případě, že bych to složil směrem ode mně jakoby do papíru a ještě tu stodolu otočil o 180°C, to potom jo, ale to v zadání napsané není, co s tou stodolou máme po složení udělat. Jsem blbej já, nebo to je prostě blbě udělanej příklad?

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2011 13:26


Jenže ty to musíš skládat směrem od sebe a klidně otáčet, to otáčení nevadí. Áčko to bejt nemůže. Ono totiž důležitou pointou tohoto úkolu je to, že jak je to "vytištěná jednoduchá papírová skládanka", tak ten potisk je pouze z jedné strany a to z té co ty vidíš, z té druhý je to jakoby jen bílý, takže když bys to skládal k sobě tak dostaneš jen čiště bílý dům. Abys tam měl ten potisk, tak to musíš skládat od sebe a pak je jedinou možností to déčko. Ale to otáčení fakt nevadí, vždyť jde o prostorovou představivost, takže i to otáčení je důležitý. Výjimkou by mohlo být leda to, že by v zadání bylo napsaný, že otáčet nesmíš.

hlemy
Člen
# Zasláno: 7 Pro 2011 08:29


Aha, to mi nedošlo, že je to vlastně z druhé strany komplet bílé, to je fakt. Tak hlavně, že vím, že jsem ten blbej já a s tím už se dá pracovat :-D

Anonymní
# Zasláno: 7 Pro 2011 18:48


Jestli tě to potěší tak, těch "blbých" bylo v tom případě myslím celkem dost, mám pocit, že to byl jeden z nejdiskutovanějších příkladů v rámci letošních TSP.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio