PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Studium na MU / Filozofická fakulta MU
<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Autor Zpráva
Madel
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2012 23:49


Dobrý den, vím že tahle otázka sem moc nepatří a omlouvám se za to, ale nevím, kde se zeptat.
Mám dotaz ohledně výběru fakulty filozofie. Chtěla bych studovat nejradši kombinaci filozofie s žurnalistikou a nevím jaká fakulta je lepší, jestli v Praze, Brně nebo Olomouci. Četla jsem, že v Brně se vyučuje spíš filozofie do 20. století, jenže bych potřebovala studovat i aktuální filozofické dění. Zároveň si nejsem jistá, jestli Univerzita Karlova umožňuje mimofakultní dvouoborové studium žurnalistika - filozofie. A hlavně jaká filozofická fakulta má nejvyšší úroveň? Nemáte někdo nějaké osobní zkušenosti?
Děkuju

Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2012 10:11


nevite jaky bude letos nosni jazyk na Baltistike? popripade je mozne ho zmenit?

lulamae
Člen
# Zasláno: 31 Kvě 2012 10:41


Nie je možné ho zmeniť, tohto roku je to litovčina (vlani bola fínčina).
A litovčina je krásna :) a viac-menej jednoduchá

Anonymní
# Zasláno: 31 Kvě 2012 10:44


Zasláno: 31 Kvě 2012 10:41

Dekuji za odpoved :)

Anonymní
# Zasláno: 3 Čec 2012 12:53


FB skupina pro budoucí prváky na FF!
http://www.facebook.com/groups/166705290121192/

dupalova
Člen
# Zasláno: 12 Čec 2012 17:27


Nemáte někdo zkušenost s Bc. studiem Filologicko-areálových studií, východosl. areál? Jak moc velký důraz je kladen na moji "vstupní" znalost ruského jazyka?

Anonymní
# Zasláno: 23 Čec 2012 16:09


Zdravim,

mohu se, prosím, přestože možná odpověď existuje v jiných tématech, zeptat, co je nutno se učit na přijímací zkoušky na FF MU?

Jsem neznalým studentem SŠ, postrádám nějaký přehled o VŠ, takže se omlouvám, jestli se ptám špatně. Kdyžtak se můžete jakkoliv rozepsat, uvítám i odpověď na cokoliv jiného, ale hlavně na danou otázku

Díky mockrát.

Anonymní
# Zasláno: 23 Čec 2012 18:36


ahoj! na ff je potreba se ucit podle toho, na jaky jdes zrovna obor :) pokud chces na japanistiku ci psychologii (nejsou to jediny obory, o ktery je zajem), tak by ses ucit mel tsp a jeste jejich oborovky, ale jelikoz na ff je mnoho a mnoho oboru, jsou tam i takove, o ktere zajem neni a s ucenim se to nemusi nijak hrotit. nicmene na ff neni zadny obor az tak zadany, ze bys potreboval vyssi percentil nez napr. na prava, takze vazne zalezi, na jaky obor chces a podle toho si zjisti, co potrebujes k prijimackam, je moc slozity rict, co se ucit na prijimacky na ff, protoze tech oboru je vazne spousta... :) spis rekni, o jaky obor mas zajem, a nekdo uz ti poradi, co se ucit :)

jaroslav_kral
Člen
# Zasláno: 23 Čec 2012 18:37


Zdravim,

mohu se, prosím, přestože možná odpověď existuje v jiných tématech, zeptat, co je nutno se učit na přijímací zkoušky na FF MU?

Jsem neznalým studentem SŠ, postrádám nějaký přehled o VŠ, takže se omlouvám, jestli se ptám špatně. Kdyžtak se můžete jakkoliv rozepsat, uvítám i odpověď na cokoliv jiného, ale hlavně na danou otázku

Díky mockrát.


Na FF je to nejčastěji TSP(=test studijních předpokladů) často doplněný o oborový test(uchazeči o psycholgii píší oborovky z psychologie, uchazeči o španělský jazyk a literaturu si v něm zase procvičí jazyk a reálie). Pro začátek doporučuji stránky http://muni.cz - jsou to oficiální stránky MU a co hledáš najdeš pod Uchazeči o studium (Studijní programy • Přijímací řízení • Přihláška ke studiu)

Anonymní
# Zasláno: 15 Srp 2012 21:32


K tomu neškodí i fakultní stránky: http://www.phil.muni.cz/wff/home/prijimaci , časem tam budou informace pro další akademický rok.

Mário Mokroluský
# Zasláno: 24 Dub 2013 21:32


Ahojte.
Hlásim sa na Japanistiku a históriu. Pri výsledkoch minuloročných príjmačiek som zistil, že pri obidvoch odboroch mali poslední prijatí percentil 66-70.
Koľkým bodom z TSP tento percentil približne zodpovedá?
Takisto by som sa chcel spýtať, či účasť na Odborových testoch závisí nejak na výsledku TSP.
Ako sa mám na odborové testy pripraviť (okrem prečítania odporúčanej literatúry).

lulamae
Člen
# Zasláno: 24 Dub 2013 22:14


Koľkým bodom z TSP tento percentil približne zodpovedá?
Takisto by som sa chcel spýtať, či účasť na Odborových testoch závisí nejak na výsledku TSP.Súhrnná štatistika jednotlivých variant TSP s rozdelením na decily je dostupná tu http://www.muni.cz/media/docs/995/statistiky_tsp_2 012.pdf

Ale určite sa na to nedá spoleihať a riadiť sa tým. Na to už pred dvomi rokmi viacerí doplatili (rok predtým stačilo na výsledok percentil 90 cca 30 bodov, ale o rok na 90 musel uchádzač dosiahnuť cca 38-39 bodov ;)

Účasť na oborovkách nie je podmienená žiadnym určitým výsledkom v TSP.
Tzn. aj niekto s percentilom 90 môže zvrzať oborovky a vyradiť sa. Vylučujúci faktor sú práve oborovky - ak nedosiahneš požadovaný počet bodov, tak si vyradený z prijímacieho konania (bez ohľadu na výšku percentilu v TSP).

Anonymní
# Zasláno: 25 Dub 2013 14:05


Taky je ale treba brat v potaz vysledky jednotlivych skupin v tom danem roce. Nekde je potreba bodu vic nekde min. Zalezi proste take na tom, jak se ti sejde schopna skupina, co pise stejny test jak ty.

lulamae
Člen
# Zasláno: 25 Dub 2013 14:21


Nekde je potreba bodu vic nekde min
To v tej štatistike ale je vidno.
Je jednak súhrnná za celý ročník 2012, ale je aj rozdelenie podľa jednotlivých variant.
Otvoril si to vôbec?

Anonymní
# Zasláno: 30 Dub 2013 14:26


Dobrý den, chtěl bych se zeptat na náročnost studia psychologie na FF (i časově - na kolik nejméně dnů v týdnu se dá sestavit rozvrh? (prezenčně)) Děkuji.

Anonymní
# Zasláno: 14 Úno 2014 13:09


Zdravím, mám dotaz ohledně poplatků za studium, jsem ve druháku na jednom oboru FF, kdybych nastoupil na druhý obor do prváku, když bych byl v tom prvním ve třeťáku, budu platit za ten druhý obor dva roky nebo rok? Asi už se na to ptalo hodně lidí, tak se omlouvám, ale nejsem si jist, asi ty 2 roky budu platit? A kolik jsou tak ty poplatky na FF za semestr? díks

lulamae
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2014 13:25


kdybych nastoupil na druhý obor do prváku, když bych byl v tom prvním ve třeťáku, budu platit za ten druhý obor dva roky nebo rok?

Ne.
Za súbežné riadne štúdium sa neplatí.

Platí sa poplatok za predĺženú dobu štúdia. Čo sa tým myslí je popísané na http://www.muni.cz/study/attributes/tuition_fees/i nfo


Pokiaľ štúdium A dokončíš riadne (titulom, za max. 1460 odštudovaných dní), a štúdium B dokončíš tiež riadne (za max. 1095 dní), tak nebudeš platiť nič.
Po dokončení štúdia A sa B stáva "ďalším", a za ten je na FF nulový poplatok.

Výška poplatkov viď http://www.muni.cz/study/attributes/tuition_fees_i nfo (posledná tabuľka je dočasná, a od ak.r oku 2014/2015 platí znovu tá pred ňou, kde sú tie vyššie hodnoty).

Anonymní
# Zasláno: 14 Úno 2014 14:53


Děkuji za odpověď, nějak tomu nemůžu uvěřit, všichni, se kterýma jsem se o tom od nás z oboru bavil, mi tvrdili, že budu muset platit ty dva roky! já byl toho názoru, že budu platit jeden rok - na studium bc. mám 3+1 let - tzn. odečtu hotový prvák, druhák ze studia A a zbudou mi dva roky - jeden pro třeťák A a prvák B a druhý pro druhák B a třetí musím doplatit...Z toho 4. článku to právě úplně nevyplývá - je tam, že se započítávají všechna souběžná studia - jejich délka by v mém případě byla 5 let na bc. Jestli je to skutečně tak, jak píšeš, tak si jdu vesele podat další přihlášku !!

lulamae
Člen
# Zasláno: 14 Úno 2014 16:07 | Změnil/a: lulamae


Anonymní

Ono, zdá sa, že tomu rozumieš správne, ale pletieš dva inštitúty dohromady.
Nie je to tak, že máš presne 4 roky v Bc. bezplatne a potom za každej stiuácie platíš.
Práveže záleží ako študuješ, a či je tvoje štúdium "ďalšie" (štuuduješ úspešne a s titulami), alebo "delší" (tam nastupujú sankcie vo forme poplatkov).

Ak obe štúdiá ukončíš úspešne, tak sankcie nenastanú.
Až vo chvíli, kedy zanecháš štúdium A (tzn. ho ukončíš neúspešne), tak tá doba v ňom strávená (ktorá ale nebola súbežná s B), sa pripočíta k B, a je spôsobilá viesť k vymeraniu poplatku.

Okrem toho, doba súbežných štúdií sa počíta len raz...

Štúdium:
A
A
A
A
A B
A B
B
B
B
B
Každé písmeno je jeden semester
edit - rozhodilo mi formátovanie...

Po ukončení A (titulom), sa stáva B "ďalším" štúdiom. Tam je nulový poplatok.

Anonymní
# Zasláno: 14 Úno 2014 16:45


Ano, už to chápu, tak velmi děkuji! Opravdu jsem počítal s placením, takže je to radostná zpráva. Jenom nechápu, že to asi nikdo z nás nepochopil správně :-D

Anonymní
# Zasláno: 14 Úno 2014 22:10


Na každé studium je minimálně standardní doba, se započítáním nesouběžné doby neúspěšných studií ovšem. Každé studium se bere zvlášť, to ale znamená, že při určité konstelaci může člověk platit v obou studiích.

Pokud není studium další, je na něj dokonce standardní doba plus rok. Na MU dokonce funguje ten fígl, že pokud jsou studia souběžná (aspoň částečně) a to první je ukončeno v té standardní době, nestane se druhé dalším a je možné v něm čerpat ten +1 rok.


Jenom nechápu, že to asi nikdo z nás nepochopil správně :-D

Já to chápu, nejste sami :-)

Anonymní
# Zasláno: 15 Úno 2014 22:59


hlásí se někdo na estetiku nebo na kulturní studia? nebo je tu někdo, kdo to už studuje? je to lehké a titul "za nic"? dá se s tím něco dělat?

mrkev
# Zasláno: 2 Zář 2014 11:27


Zdravím, mám dotaz. Uvádí se, že průměrně by měl mít člověk na FF MU 30 kreditů za semestr, aby mu to pak do bakalářského vyšlo na těch 180, jenže jak se teď dívám na šablonu ke studiu, tak mi přijde, že v 6. semestru už nezíská student žádné kredity, u bc zkoušky i u bc práce je 0 kreditů, kredity jsou jen za nějaké semináře v 5. semestru. Takže můj dotaz je, jestli si opravdu má rozpočítávat těch 30 na semestr a pak i na ten poslední v bc studiu, nebo jestli mám mít těch 180 už na konci 5. semestru a teda průměrně 36 kreditů na semestr??

Anonymní
# Zasláno: 18 Zář 2014 10:55


Zdravím. Chtěla bych se tento rok hlásit na psychologii a je všeobecně známo, že se tam hlásí opravdu hodně lidí, myslíte, že je nějaká šance se dostat rovnou na magisterský nebo je lepší se přihlásit na bakalářské studium psychologie na FSS a pak pokračovat na magisterský? A se nechat přijmout na nějaký jednodušší obor a pak přestoupit na psychologii, pokud to jde?

Anonymní
# Zasláno: 18 Zář 2014 11:11


Psycho bude letos pouze na FSS.
Přestup na psycho v rámci FSS viz http://www.fss.muni.cz/static/1844/Sm%C4%9Brnice%2 0FSS%20%C4%8D.5_2013%20O%20z%C3%A1sad%C3%A1ch%20p% C5%99i%20schvalov%C3%A1n%C3%AD%20p%C5%99estup%C5%A F.pdf a také podmínky katedry psycho.

Být přijat na gender a pak ještě před prvním semestrem přecupitat na psycho, to fakt nejde. To je ukázkové obcházení přijímaček a na to ti na MU už nikdo neskočí ;)

Anonymní
# Zasláno: 18 Čec 2015 15:11


Zdravím.
Chtěla bych se zeptat, jestli je možné nějak kombinovat studium na FF a PřF. Konkrétně mi jde o učitelství biologie a češtiny. Snažila jsem se to někde najít, ale oficiální stránky muni mi přijdou dost nepřehledné, co se nabídky a kombinací oborů týče. Předem díky =)

Anonymní
# Zasláno: 3 Zář 2015 00:14


Ahoj,
Nevíte někdo, kolik pvp si musím zapsat v prvním semestru? Tuto informaci nemohu nikde najít.

Děkuji za odpověd´

<< 1 ... 9 . 10 . 11 . 12 .
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio