PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Studium na MU / Doktorské studium
Autor Zpráva
Anonymní
# Zasláno: 28 Říj 2014 17:20


Před několika lety jsem absolvoval obor právo na MU a nyní bych měl zájem o doktorské studium. Jsem si vědom toho, že jednou z podmínek přijímacího řízení je rovněž ověření publikační činnosti. Bohužel se musím přiznat k tomu, že jsem se publikační činnosti ani různých studentských konferencí neúčastnil. Nyní bych však se i v tomto chtěl angažovat, z toho důvodu prosím doktorské studenty či absolventy doktorského studia na PrF MU o rady či postřehy, jak zahájit publikační činnost, příp. rady pro účast na konferencích. Za všechny Vaše odpovědi předem děkuji.

Anonymní
# Zasláno: 29 Říj 2014 10:02


Informuj se přímo třeba na Days of Law, Cofole, Kyberspace (nebo jak to bylo) apod.

DoL jsi asi zmeškal (je to v listopadu), u dalších je šance.
Některé katedry PrF MU promíjí tuto podmínku, když byla diplomka do hodnocení B a není starší než 3 roky. Ale to je znovu na dotaz na katedru.

Osobně vím o doktorandovi na teorce, který nesplnil ani podmínku diplomky a publikační činnosti už vůbec ne a přesto je tam ;)

Jsou i zcela benevolentní katedry a ústavy a to zejména v letech, kdy se téměř nikdo nehlásí (jsou ročníky, kdy je přetlak, jsou ročníky, kdy jsou rádi za jednoho zájemce - pak berou vše).

Anonymní
# Zasláno: 22 Pro 2017 15:24


Popravdě řečeno, někdy se tyto publikace vyžadovaly, někdy ne. Na doktorském studiu PrF po mě nechtěli nic (ale to jsem měl už LL.M. titul - http://www.ustavprava.cz/cz/sekce/llm-internationa l-commercial-law-922/), tak dost přihlédli k tomu.

Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio