PRIJIMACKY-TSP.CZDiskusní fórum o všem, co se týká přípravy na TSP MU a studia na Masarykově univerzitě v Brně

Akce:  Domů | Odpovědět | Statistika | Registrace | Hledat
 
 
Diskusní fórum: testy studijních předpokladů, Brno / Ostatní / Kurzy Tutor, Amos, ... a Vaše zkušenosti
<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
woland
Administrátor
# Zasláno: 6 Srp 2009 18:46 | Změnil/a: woland


Alternativy tu jsou...
http://www.prijimacky-tsp.cz/9_3677_0.html

Anonymní
# Zasláno: 6 Srp 2009 20:28


Já jsem letos navštěvovala sobotní přípravné kurzy pro Masarykovu univerzitu organizované agenturou AZ-smart. Výuka TSP pro mě byla přínosná, jasná a srozumitelná. V ceně jsou však zahrnuty i další semináře, které se k přijímacím zkouškám na Masarykovu univerzitu nevyužijí a také příparava na OSP. K dalším nevýhodám patří vysoká cena kurzu.

Anonymní
# Zasláno: 5 Zář 2009 21:57


Ahoj. Taky pridam prispevek ke kurzu Tutor. a to:TUTOR NIKDY VICE. mAM POCIT, ZE JDE TAK O RIZOVANI PENEZ OD STUDENTU. Za Turot jsem minuly rok pred prijmackama vyhodila neco pres 5000 tisic. Na vysokou skolu jsem se sice dostala, pochybuji vsak, ze prave diky pripravnemu kurzu Tutor, na ktery jsem chodila. Dojizdela jsem do Brna kazdych 14 dni, cesta autobusem trvala hodinu. Na prvni tri kurzy jsem jela naprosto zbytecne- NEKONALI SE - vzdy mi bylo receno, ze kurz se odklada z duvodu nedostatku studentu, a ze me mel nekdo nejak informovat. Vzdy mi jen suše oznamil, ze to ze nekoho obcas ZAPOMENOUT INFORMOVAT SE OBCAS STAVA... Kurzy byly v zime, v nevytopene mistnosti, kde jsme vsichni sedeli v zimnich bundach a 4 hodiny se klepali zimou... Po par mailech firme tutor se sice stalo, ze asi 2x topeni zaple bylo na hodinku- abych si zase teda jen nestezovala. A tipy a triky na prijimaci zkousky??? Nic... jen suche hodiny naprosto o nicem. Rozhodne jsem za ty penize, ktere jsem zaplatila cekala mnohem mnohem vic... bohuzel, co me na prijimacky nenaucil osmiletej gympl, to tutor nedohnal!!!! JAK RIKAM VYHOZENYCH PET TISIC. Na jine kurzy se mnou jezdili jeste 2 pratele, a jejich dojmy temer stejne. Jednu vec by ale firma tutor udelat mohla - NA SVE STRANKY UMISTIT DISKUZNI FORUM. Ani se nedivim, ze duraz klade spise na reklamu v radiich, televizi, internetu nez na zkusenostech svych ZAKAZNIKU..

Anonymní
# Zasláno: 5 Zář 2009 22:19


nedá mně to a musím taky něco napsat. Letos jsem chodil na kurzy AMOS a vůbec tam nechoďte, skoro nic vám nevysvětlí, přednáší tam ještě studenti... a navíc za to chtěli hrozný prachy

Anonymní
# Zasláno: 6 Zář 2009 19:05


Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda-li máte někdo zkušenosti s přípravným kurzem Žurnalistika od Tutoru. Hledala jsem i jiné alternativy, ale bohužel nemůžu najít nic jiného, co by bylo o víkendech a za celkem rozumnou cenu.
Děkuji

woland
Administrátor
# Zasláno: 6 Zář 2009 22:24


Jednu vec by ale firma tutor udelat mohla - NA SVE STRANKY UMISTIT DISKUZNI FORUM. Ani se nedivim, ze duraz klade spise na reklamu v radiich, televizi, internetu nez na zkusenostech svych ZAKAZNIKU..

Nemohu za ně mluvit, ale vsadím se, že to neudělají... Dívají se na to podle mého soudu jednoduchou optikou: "Přinese nám to nějaké příjmy, anebo s tím bude jen nějaká práce a riziko, že to bude studenty od našich kurzů odrazovat...?"

Pikantní je, že tato agentura hlásá: "Až 95 % studentů, kteří absolvovali naše přípravné kurzy, úspěšně složilo přijímačky." - rok co rok, bez ohledu na počty míst na VŠ, množství uchazečů o studium, ... prostě vždycky jim to vyjde 95 procent, nikoliv jednou 96, podruhé 93, pak třeba 94, ... ale vždy 95.

Ale člověk se nedozví:
1. zda se dotyční dostali na obor, kvůli němuž šli na kurz, anebo se prostě jen dostali na nějakou školu, kterou si dávali jako záchrannou,
2. zda by se ti uchazeči nedostali náhodou i bez kurzu (měli dobrý základ, kurz jim nic nedal, přijímačky udělali...)

U toho čísla ani není metodika, jak se k němu dospělo...

woland
Administrátor
# Zasláno: 6 Zář 2009 22:31


A ještě jedna maličkost: o svých lektorech tato agentura píše v superlativech. Zajímavé ovšem je, že student nemá šanci se dozvědět, kdo jeho kurz opravdu povede. Jen se obecně mluví o tom, jací jsou jejich lektoři skvělí.

I kdyby se zjistilo, že to jejich vychvalování neodpovídá skutečnosti, kdo by se s nimi soudil kvůli větičce z nějakých reklamních materiálů? A tak o svých lektorech vypravují reklamní pohádky a sem tam to na někoho zapůsobí. Proč by si je tam tedy nedali?!

Ve Fidu jsme začali s tím, že na stránkách jsme vystavili portréty a stručné životopisy všech lektorů. Bohužel jsme asi jediní v ČR...

Anonymní
# Zasláno: 13 Lis 2009 18:53


Tutor - práce lektora u této společnosti

Pročetla jsem si příspěvky a je škoda, že zde nenapsal někdo, kdo u dané společnosti učil. Ono při platu 150 brutto za hodinu, srážkách ze mzdy a nedobré organizaci - nastoupí jen ten, kdo buď nikdy neučil a neváží si toho, že vystudoval a vyhledává možnost, jak se nechat srážet osobami, které si pročetli didaktiku a myslí se, že jsou opravdu oprávněni k tomu, aby mohli někoho kritizovat. Byla jsem u nich na přijímacím pohovoru a vzhledem k tomu, že mám dlouholetou zkušenost s výukou na gymnáziích, tak mě doslova šokovalo, když mi slečna po ukázkové hodině sdělila, že se nemám opírat o lavice, že se hrbím, když píšu na tabuli a mám slabý kontakt s očima studentů. Chtěla jsem vyzkoušet jaké další činnost lektorování, ne proto že mi na gymnáziu něco schází, ale zjistit, jak třeba probíhá taková výuka ve vzdělávací agentuře, ale po této zkušenosti, lituji ty, kteří tam pracují jako lektoři a ty kteří tam studují. Za 150 Kč hrubého opravdu nemohou studenti dostat nic jiného než to, o čem tu píšete, ptz ten lektor se tam absolutně nebude cítit dobře. Po týdnu mi slečna volala, že jsem práci dostala, odmítla jsem ji stejným způsobem, jako se mnou ona jednala u pohovoru.

House_MD
Člen
# Zasláno: 13 Lis 2009 20:59


Kurzy Tutor jsou na <->! Chodil sem na kurz na přijímačky na Veterinu a farmacii, místo fyziky sme dělali jakousi meditaci a otevírali sme si čakry, v biologii sme si opisovali učebnici, pak na nátlak vyměnili lektora... O chemii radši ani nemluvím. Kurz několikrát odpadl, bez předchozí omluvy. Navíc, nečekaně, nebyly hodiny nahrazeny, a poslední hodina byla v době, kdy sem psal TSPčka a i když měla být poslední hodina týden po TSP tak nebyla... Takže mě OKRADLI o x měsícǔ života, krom toho, abych dodal, první hodina - cesta na 8 do Brna ( pro mě to znamenalo vstát o půl 7... Byla taková že den předem ná ´m posílali mail že určitě přijdeme. A druhý den slečna u zápisu vůbec netušila, že tam nějaký kurz pro nás má být... Zkrátka, pokud to někdo četl až sem, tak tutor ne! A není to jen můj názor, spousta kamarádů i z vyšších ročníků má podobnou zkušenost.

S přáním dobrého výběru House

Anonymní
# Zasláno: 13 Lis 2009 22:05


Všem moc děkuju za názory, zítra jsem se akorát chystala jít zapsat na kurs matematiky na VŠE od Tutoru, ale po přečtení názorů viz.výše jsem si to rychle rozmyslela...Radši si koupím knížku a prokoušu se tim sama, levnějc, ale bohužel budu muset projevit větší sebekázeň a vůli dokopat se k tomu... ještě jednou moc dík, míša

woland
Administrátor
# Zasláno: 13 Lis 2009 22:58


Anonymní
13 Lis 2009
Fakt je, že "vůle dokopat se k tomu" je jedna z nejdůležitějších věcí, které člověk uplatní nejen při přijímačkách, ale zejména pak na VŠ.

Za těch pár let, co se věnuji přípravě lidí na přijímačky zjišťuju, že kamenem úrazu řady středoškoláků je "nezkušenost s plánováním" práce na dlouhodobějších cílech, např. v horizontu půl roku - jak rozvrhnout čas, jak si stanovit jednotlivé dílčí cíle atp. Průšvih je, že přijímačky, případně maturita bývají první dlouhodobější cíle, s nimiž se středoškoláci potkávají - naneštěstí jde o věci, které mají "životní důležitost".

Nejprve si sežeňte materiály, zorientujte se v problematice a pak se posaďte nad diář a začněte plánovat...

Jak říkám lidem na našich kurzech: z kurzu si odnesete znalosti a nejrůznější rady a postřehy, ale procvičování doma to nenahradí. A procvičování MUSÍ mít řádově větší rozsah než jakýkoliv přípravný kurz.

Hodně štěstí!

woland
Administrátor
# Zasláno: 13 Lis 2009 22:59


jsou na <->!
Už jsem přípravou na TSP tak infikovaný, že jsem to nejprve přečetl tak, že "jsou na ekvivalenci" :-D

woland
Administrátor
# Zasláno: 13 Lis 2009 23:31 | Změnil/a: woland


Anonymní
práce lektora u této společnosti...

Děkuji Vám za postřeh z jiného pohledu. Domnívám se ovšem, že problémem není jen finanční ohodnocení, že ta podstata je daleko hlubší. I kdyby ohodnocení lektorů bylo dvojnásobné oproti tomu, co píšete, situace by se příliš nezměnila.

Předkládám k úvahám několik názorů a faktů, které jsem za dobu, co se pohybuju v oblasti přípravného vzdělávání, zjistil. Bez nároku na úplnost, bez uvedení významnosti jednotlivých faktů.

Není mnoho lidí, kteří by se zabývali přípravou na přijímací zkoušky dlouhodobě. Lektorování přípravných kurzů je obvykle více či méně přivýdělkem, nikoliv hlavním zdrojem obživy či hlavní činností, ke které by někdo směřoval. Důsledkem toho je, že lektoři se v agenturách zdrží rok dva a pak jdou dál. A je skutečně rozdíl, má-li lektor zkušenost rok nebo šest let. Přijímací zkoušky jsou prostě obrovská mašinérie, kterou je nutné nastudovat... Nejde jen o to připravit si výklad dříve použitých testů...

Potkal jsem se s mnoha lektory přípravných kurzů a myslím, že jsem byl jediný, pro koho jsou přípravné kurzy hlavní činností.

Naprostá většina vzdělávacích agentur má velmi široký rozsah působnosti - od andragogiky až po žurnalistiku. Ono je to zajímavé z "ekonomického hlediska"... Jenže udržet kvalitu v takovém objemu je pro jednu osobu věc nemožná. Jediným řešením pro velkou agenturu by bylo udělat samostatné jednotky z jednotlivých oblastí, přičemž každá by měla svého šéfa, který by především rozuměl podstatě toho, co jednotliví lektoři učí. To v současné době nikdo nemá.

Naše agentura kupříkladu zavrhla možnost rozšiřování se ve smyslu nabízených předmětů. Prostě jsme zůstali u testů studijních předpokladů TSP a OSP - jen tak je možné udržet kvalitu na rozumné úrovni.

---

Je celkem dobré uvědomit si, čím se vyznačuje trh s přípravným vzděláváním:
* produkt, tj. přípravný kurz, si student objednává zpravidla jeden, nepředpokládá se, že by v následujícím roce byl v této oblasti klientem zas ("...někdo se sice letos naštve, ale příští rok přijdou noví, nepoznamenaní..." - výměna názorů mezi studenty jednotlivých ročníků není tak intenzivní, jak by mohla být, ale je pravda, že na tomto fóru se začínají potkávat zkušenosti různých ročníků)

* klient zpravidla nemá srovnání s výukou jinde než na škole: jak vypadají kvalitní kurzy je vidět třeba na firemním vzdělávání - kdyby studenti měli možnost zúčastnit se běžného firemního vzdělávání, uviděli by často, čemu se říká "kvalitně připravená výuka". Není ani mnoho studentů, kteří by mohli srovnávat přípravné kurzy různých agentur. (Jdu k jedné, nebudu už chodit na ten samý kurz jinam)

* student, který o přijímačkách zpočátku vůbec nic neví, těžko porovná kvalitu - ať už kurzu, tak třeba příslušné učebnice.
Vidím to na TSP - lidi si pořizují učebnice, které by nepomohly při řešení TSP z roku 2006, natož letošních - ale prostě na obálce vidí TSP a koupí to...

* studenti jsou značně ovlivnitelní reklamou - i když si to řada z nich o sobě nemyslí...

===

Důsledek: zkvalitňování produktu - v tomto případě přípravného kurzu - je nákladné a na prodej nemá příliš velký vliv.

Je to krásně vidět na publikacích-učebnicích. Prodejnost není ani tak dána obsahem, jako distribucí a propagací...

Anonymní
# Zasláno: 6 Pro 2009 20:50


Dobrý den,

před pár měsíci jsem se rozmýšlela, zdali mám zkusit od Tutoru kurz Žurnalistika. Po všech negativech jsem se bála, jenže nikde jinde v Praze tento kurz nabídnut nebyl. A musím říct, že mě vaše zážitky mrzí, ale já jsem NADMÍRU spokojená. Slečna lektorka je milá, vstřícná, vždy PERFEKTNĚ připravená, náplň kurzu je více než dostačující a já jsem za ni moc ráda, protože to je přesně to, co jsem si představovala. Proto, pokud někdo uvažujete o kurzu Žurnalistika od Tutoru, nenechte se odlákat, určitě budete spokojeni!

Anonymní
# Zasláno: 7 Pro 2009 23:47


Anonymní

Kdyby to neznělo jako o PR managera Tutoru, tak bych tomu snad i uvěřil :D

Anonymní
# Zasláno: 24 Pro 2009 15:30


Jenže já nejsem žádný PR. Jen jsem chtěla říct, že Katka Mešťanová jakožto moje lektorka je skvělá. Jenže vy hned zanevřete na všechno, aniž byste to zkusili. Vaše chyba.:)

Bomber26
Člen
# Zasláno: 29 Pro 2009 10:22


Souhlasím s posledním příspěvkem. Přijde mi, že je toto fórum uměle vytvářené za účelem hanobení společnosti Tutor a když někdo přijde s kladným názorem, hned je označen za PR manažera Tutoru.

Já osobně jsem do Tutoru na přípravný kurz nechodil, ale prošel jsem jeho několika jazykovými kurzy a i když se občas stal nějaký ten zádrhel, celkově jsem opravdu spokojený s lektory, kvalitou výuky i organizací kurzu a přijde mi divné, že by jazykové kurzy Tutoru a přípravné kurzy měli tak diametrálně rozdílnou kvalitu.

Anonymní
# Zasláno: 29 Pro 2009 13:35


no tak par mych sppoluzaku na kurzy tutor chodila a absolutne se to nedalo srovnat... jako dostavaly vypisky toho, kdo kdy ziskal jakou nobelovku (coz si mohli najit sami na netu, za to nemuseli platit)... a celkove to stalo za nic.. ani se nedozvedeli primitivni radu na tema: kolik bylo stisku ruky ( ti co resi osp a tsp tak chapou) ... kdyz jsme se pak bavili o testech tak vubec nevedeli...
a jaky meli percentil? max 70 ...

Anonymní
# Zasláno: 29 Pro 2009 14:56


Bomber26

Mezi výukou jazyka a přípravou na TSP/OSP je diametrální rozdíl. Zatímco na výuku jazyků existuje nespočet metod a učebnic, které dělá řada profesionálů dlouhá léta, na výuku TSP/OSP neexistuje pořádného v podstatě nic.

Takže zatímco jazyková škola si může připravit materiály a podle nich fungovat mnoho let, u TSP/OSP je to úplně jinak. Tady záleží strašně moc na lektorovi, nakolik tomu rozumí, na kolik se o to zajímá. TSP se mění každým rokem a můžu říct, že na našem TSP lektorovi v Tutoru bylo vidět, že si chce odkroutit svoje hodiny a nic víc ho nezajímá.

Na otázky odpovídal vyhýbavě, v úlohách se moc nevyznal. Když to srovnám s internetovými kurzy Aleph ( myslím ty TSP na www.aleph.cz ), které jsem si potom ještě přikoupil, je to opravdu nebe a dudy. U Alepha je evidentní, že ti co kurzy psali o tom něco ví a mají v tom přehled.

Tím nechci kritizovat všecky kurzy Tutoru. Je možné, že mají jazykovku super, je možné, že i na TSP mají super lektory, na které jsem ale bohužel nenarazil.

Tohle bylo loni. Kdybych si letos znovu vybíral, koupím si jenom Aleph a na žádný jiný kurz už nechodím. Ušetřil bych tím pár tisíc a k tomu několik dní,které jsem zbytečně tvrdnul na kurzu Tutoru, který mi vůbec nic nedal.

Anonymní
# Zasláno: 30 Pro 2009 10:36


Koukám, že tohle je zase trošku diskuze, kam se cpou internetové kurzy od aleph : ))) neříkám, že tyhle kurzy jsou k ničemu (spíš je to dobrý jako doplněk), ale mít lektora, který vám to fakt vysvětlí a ukáže jak na to je určitě stokrát lepší. Já sem řešil s kámoškou zase docházkový kurzy do SCIO a na to, že ty testy sami vytvářejí mají prej příšerný lektory a nic jí to nedalo (natož nějakej slušnej percentil). Řekl sem jí to stejný jako ostatním si stěžujícím - proč když měla špatnýho lektora si nestěžovala přímo tý společnosti a nežádala výměnu? To zaplatila několik tisíc za to, že to bylo k ničemu a nic s tím neudělala? Myslim, ze potencionalni student vysoký školy by měl tyhle situace řešit : )

Ismahril
Člen
# Zasláno: 30 Pro 2009 20:34


přípravné kurzy na SCIO?.. na NSZ? .. A co vám proboha asi tak mají dát.. já myslel, že tedy minimálně v případě OSP mají testovat vaše předpoklady ke studiu, ne to, jak se něco naučíte.. jak to nemáte v sobě, tak se nehlaste někam, kde tohle je potřeba, protože prostě nemáte předpoklady pro studium daného oboru .. holt smůla ...) .. a bože, hlavně neplaťte za to ještě několik tisíc .. aaa .. také vyhozené peníze!!!!! :/

Naki
# Zasláno: 31 Pro 2009 11:43


Anonymní

No aleph je podle mě celkem dobrej, tak proč mu neudělat reklamu? :-)) Jsou to jediné kurzy, kde každý přesně ví co může čekat, protože to nezáleží na lektorovi. Jenom kvůli lektorům vznikají ty třenice, kde jedni tvrdí, že agentura má super kurz a jiní, že ta stejná agentura má kurz na nic. Víc než na agentuře totiž podle mě závisí na tom, koho zrovna chytnete za lektora.

A protože jsem přijímačky dělal už loni, tak si troufám trochu hodnotit. Na kurzu Tutor jsme měli lektora, který to fakt moc vysvětlit nedokázal a bylo vidět, že ho to učení moc nebaví. Kvůli tomu jsem si řekl, že zkusím ještě alepha, měli ho dva kamarádi a byli s ním spokojeni. Musím říct, že je to tam vysvětlené o dost líp, mně to aspoň dalo mnohem víc než lektor u tabule. A bylo to o hodně levnější než ten Tutor. Takže nemám žádný problém říct, že kdybych si vybíral znovu, koupím si jenom alepha. Je na tom něco špatného?

Xishy
Člen
# Zasláno: 3 Led 2010 16:20


chce se tu nekdo ucastnit libovolneho kurzu od spolecnosti TUTOR? mam poukaz v hodnote 1500Kc...prodam za 1200Kc. info na renata.sadilkova@seznam.cz

Karolína
# Zasláno: 5 Led 2010 11:10


Já jsem chodila na pomaturitko aj od Tutoru a bylo to super. Předtím jsem u nich absolvovala i přípravný kurz práva a i to mělo úroveň.

Anonymní
# Zasláno: 6 Led 2010 22:56


Karolína

A na to pomaturitko z AJ jsi chodila proto, že ta příprava na práva předtím byla tak dokonalá, že tě na práva nevzali? :-P

Anonymní
# Zasláno: 7 Led 2010 17:01


Anonymní
Ne protože jsem byla líná se po maturitě něco učit. A pomaturitko mi neskutečně zvedlo úroveň aj, tak že proto chválím.

Anonymní
# Zasláno: 31 Led 2010 23:11


Nemáte někdo zkušenost s přípravným kurzem na policejni akademii? Jestli je lepší Tutor nebo Amos.. nebo jestli vůbec to má cenu..

sabullka
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2010 19:33


já mela letos pripravu na prava od tutoru... a bylo to totalne na nic... zcela vyhozene penize... nechapu, jak je mozne, aby za tolik penez vas "vzdelaval" nekdo, kdo je teprv jeste na skole a TSP testy videl mozna az na té hodine co nas mel... to same pani co nas mela na ZSV... absolutne totalne na nic! myslim, ze ti lidi nepochopili o co nam, co jsme se tam prihlasili, jde! na prava do brna sem se sice dostala, ale jen diky svému odhodlani a procvicovani prikladu od Alephu, ktery mi rozsiril obzory jak nektere priklady resit treba jen pouhou uvahou, coz ale v tutoru nezazijete.... kolikrat jsem sama musela v tech hodinach ukazovat tomu "lektorovi" postup, jak se takový priklad resi! opravdu tragédie!

Milanek
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2010 19:46


Tak já jsem měl tedy taky přípravu u tutoru :) Měl jsem ten nejdelší možnej kurz cca 3,4 měsíce a naprostá spokojenost :))) Náš lektor byl mladej přijemnej a opravdu tsp bedna :) Na kurz nás chodilo cca 8 a probíhal přímo v sídle tutoru v jazykové místnosti :))) Díky tomuto kurzu jsem se dostal na práva :) Budoucím uchazečům určitě doporučuju také kurz u tutoru, ale však ten nejdelší(nejdražší), mě se vyplatil!

kvik
# Zasláno: 1 Čen 2010 14:00


Angličtina na tutoru je nekvalitní a nelíbí se mi přistup lidí v kanceláři..nedoporučuju!!!!!!! sice nekterí ucitele jsou dobry ale samotnej tutor stoji za prd!!!!

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

          vypnout *Co to je?

 » Uživatelské jméno  » Heslo 
 
 

miniBB forum software © 2001-2013 | Využíváme služeb Monty Webhosting
© 2006-2013 Martin Víta, Kurzy-Fido.cz | Spolupracujeme s Aleph.cz | Navštivte partnerské diskusní fórum o testech Scio